Групата на БСП за България в общински съвет - Шумен остана с един човек по-малко, след като бе напусната от Георги Георгиев.

За това съобщи в началото на днешното заседание на местния парламент председателят му Ася Аспарухова. На 22 юни Георгиев е подал заявление в деловодството на Общинския съвет за напускане на групата на социалистите.

„Напуснах партията БСП и напускането на парламентарната група е естествен ход. В момента не съм член на никоя партия, засега нямам намерение да влизам в друга политическа сила, "но съм готов да разговарям за политики", коментира Георги Георгиев.

Георгиев става независим общински съветник, а групата на БСП остава с 8 души.

ШУМ.БГ