Гран при на Австрия, което предстои този уикенд, ще се проведе при изключително високи температури и ФИА официално предупреди за опасност - както за пилотите, така и за феновете.

Очакванията са, че градусите ще бъдат над 30, а прогнозата за неделната надпревара е, че стартът ще бъде даден при 33 градус температура на въздуха.

Организаторите съобщиха, че пилотите ще могат да ползва охладителни жилетки по време на състезанието, като това е препоръчително, а не задължително. Свикнали сме да виждаме състезателите да носят въпросните жилетки когато излязат от болидите си, но сега ще има изключение.

Тези, които решат да се възползват, ще бъдат охлаждани посредством система от тръби, която вкарва охладена течност в жилетките под екипите им.

Всеки пилот, който предпочете да не се възползва от това и кара без споменатата вече жилетка, ще трябва да шофира своя болид с 5 килограма баласт, за да компенсира липсата на охладителната система и да не получава състезателно предимство спрямо останалите, добавят още от ФИА.

Дир.бг