117 колоездачи, 13 дуатлонисти и 50 бегачи застанаха днес на старта в състезанието по бягане, колоездене и дуатлон „Шуменско плато – 2019“, организирано от Велоклуб "Илчов баир".

За първи път то се проведе по горските пътеки на южните склонове на Платото. За първи път имаше и категория "Електрически велосипеди".

С велосипед най-бърз на 20-километровата полумаратонска дистанция бе Кристиян Балкански от Варна, категория под 16, финиширал за 1:20 ч. Варненски байкър победи и на 40-километровата дистанция - Любомир Илчев взе разстоянието само за 2:32 часа.

С подпомаган от батерия велосипед най-бърз бе Димитър Мънев от Калофер. Той измина 40 км за 2:12 ч.

В трейл бягането на 20 км победи русенецът Росен Тодоров с време 1:40 ч. На 40 км златото грабна Милен Тончев с време 4:11 ч.

В дуатлона - 20 км бягане и 20 км колоездене, победител стана Цоньо Пенев от  Разград.

Дамите в състезанието бяха 3 пъти по-малко от мъжете.

На 20 км бягане победи Катя Дженкова от Варна с време 2:26 ч. В 40-километровата дистанция най-бърза бе Таня Тодорова от Търговище с време 3:34 ч.