Испанецът Рафаел Надал отпадна още във втория кръг на турнира "Мастърс 1000" в зала "Берси" в Париж.

Поставеният под номер 2 в схемата Надал, за когото това бе първи официален мач на сингъл от Откритото първенство на САЩ насам, допусна поражение с 6:3, 6:7(4), 1:6 от американеца Томи Пол.

Надал, който има безпрецедентните при мъжете 22 титли от Големия шлем, започна добре мача и спечели без големи притеснения първия сет с 6:3 гейма.

Втората част също започна много добре за испанеца, който реализира пробив за 2:1, но още в следващия гейм Пол върна брейка с пробив на нула. Това изглежда бе повратният момент в мача, защото до края му американецът бе определено по-добрият играч на корта, въпреки несравнимо по-скромната си визитка.

Пол пропусна три възможности за пробив до края на втория сет, като една от тях бе и сетбол, но в тайбрека бе безгрешен и го взе със 7:4 точки.

В решителния трети сет Надал изобщо не приличаше на себе си и след само един спечелен гейм на свой сервис и три допуснати пробива отпадна от турнира.

В осминафиналите Пол ще играе с друг испанец - Пабло Кареньо-Буста.

Последният участник в топ 16 пък стана представителят на домакините Корентен Муте. Французинът победи с 6:3, 5:7, 7:6(3) номер 12 в схемата Камерън Нори от Великобритания. Мачът между двамата стартира малко след полунощ и завърши в 3 часа и 7 минути местно време.

Муте, който по-рано през деня бе отстранен от Френската тенис федерация заради лошо поведение, изигра много солиден мач и стигна до победа след тайбрек в третия сет. В него той направи три минипробива и го спечели със 7:3 точки.

В следващата фаза Муте ще играе с гръка Стефанос Циципас.

Наградният фонд на турнира в Париж е малко над 5,4 милиона евро.