Отборът на “Шумен 61” триумфира и с шампионската титла в първенството по хандбал при мъжете. Така отборът завършва сезон 2022-2023 с дубъл, след като преди месец спечели купата на страната.

Във Велико Търново днес шуменци спечелиха срещу “Локомотив” Горна Оряховица с 29:21 (17:9) и след 2:0 победи в суперфинала   за трета поредна година са най-добрите в хандбалното първенство при мъжете.

В Двореца на културата и спорта във Велико Търново “Шумен” изненада съперника си с вихрено начало на мача. Селекцията на Никола Карастоянов и Костадин Семерджиев набързо вкара 6 гола до 7-ата минута на полувремето, докато домакините от “Локомотив” реализираха само едно попадение. До средата на първата част играчите на “Локомотив” не успяха да реагират на играта на шуменци. В 20-ата минута те все пак успяха да скъсят дистанцията до 4 гола – 8:12. Близо пет минути се запази този резултат, след като и двата отбора допуснаха грешки и понамалиха темпото. Пет минути преди края на полувремето шуменци отново избухнаха. Тансер Юсню отбеляза за 8:13. Последваха голове на Грозев, Савов, Пламенов и реализирана дузпа от Симеонов и “Шумен” поведе със 17:9 на почивката.

Двата отбора направиха по-равностойно второ полувреме. Шуменци понамалиха оборотите, но “Локомотив” така и не намери своята игра. Момчетата на Йордан Димитров успяха единствено да намалят разликата в головете до 6 в средата на полувремето. Но при 14:20 “Шумен” отново взе нещата в свои ръце и увеличи аванса си до 9 гола. Разликата стигна 10 гола около пет минути преди края на мача. След това и двамата треньори пуснаха в игра играчи, които бяха до този момент на резервната скамейка. “Локомотив” вече се бе примирил със загубата, а “Шумен” предвкусваше триумфа и двата отбора доиграха мача за крайното 21:29.

Изключително стабилният страж на “Шумен” Ивайло Костов получи награда за най-добър вратар на първенството. За най-добър защитник бе определен Божидар Симеонов от “Локомотив”.