Шумен завърши сезон 2022/2023 в Националната баскетболна лига със загуба от Левски с 62:86 в зала Арена Шумен. Домакините не се класираха за плейофите, а с победата си днес Левски ще играе първия кръг от тях срещу ЦСКА.

Шумен направи добро първо полувреме, като поведоха в началото му с 9:3.  в средата на първата четвърт Левски обърна резултата, след което поведе с двуцифрена разлика – 29:18.

Шуменци се върнаха в мача и в средата на втората четвърт се доближиха на точка до противника – 33:34. Левски обаче вкара 14 точки срещу 6 за домакините и завърши полувремето с аванс от 12 точки – 48:36.

След почивката Левски стигна до преднина от 17 точки. Шумен успяваше да скъси дистанцията на няколко пъти, но нямаше сили за повече. В последната четвърт Левски се откъсна с над 20 напред и взе победата.

Силен мач за Шумен изигра Георги Кендеров, който завърши с 25 точки. На високо ниво бе и Ишмаел Ел-Амин, но не и с обичайната си резултатност като реализира само 16 точки. Рей Идову бе много полезен под копа за домакините и записа 11 борби, но едва 9 точки.

Джон Флорвиъс вкара 20 точки за успеха на Левски, 16 точки и 13 борби записа Сергей Павлов, по 11 точки реализираха Златин Георгиев, Лъчезар Димитров и Момчил Кадиев.