Волов и Шумен 2007 завършиха 1:1 в първото градско дерби в Областната група по футбол за сезон 2023/2024.

Срещата между двата шуменски отбора бе от 3-ия кръг на централната група на първенството и се игра на Ученическия стадион, където цял сезон и двата отбора ще посрещат съперниците.

В днешния мач се видя, че Шумен има млади футболисти, за да направи конкурентен отбор, поне в Трета лига, Момчетата и от двата състава показаха добри отигравания на терена за радост на многобройната публика.

Шумен 2007 поведе в 10-ата минута с гол на Найден Георгиев, а Волов изравни две минути по-късно с попадение на Даниел Георгиев. В последните минути на двубоя вратарят на Волов Калоян Патлеев направи няколко отлични спасявания и запази равенството.