Хандбалният тим на “Шумен 61” започна с победа участието си в А група при мъжете за новия сезон. В мач от 1-ия кръг шампионите се наложиха като гост на новака НСА с 34:26 (16:12).

Срещата, която се игра в хандбалната зала на спортната академия, започна на пръв поглед равностойно. Шуменци играха по-пестеливо в първите минути, но в края на полувремето натиснаха съперника и поведоха с 16:12.

През втората част съставът на Никола Карастоянов водеше играта, увеличи преднината си на 6 гола и задържа тази разлика през цялото полувреме, а във финалните минути успя да я направи и по-голяма за крайното 34:26.

Срещу НСА Никола Карастоянов имаше 11 състезатели, като успя да използва всички по време на мача. Дебют за шампионите направи вратарят Емилиян Стефанов. В двубоя не играха Бранимир Балчев, Йордан Михайлов, Димитър Пламенов, Теодор Добрев, Теодор Димитров.

В следващия кръг “Шумен” отново ще гостува. На 30 септември шуменци играят с “Левски” в Българене.