Отборът на СУ „Йоан Екзарх Български“ е победител във футболния турнир в общинските ученически игри за VIII – X клас. На финала на надпреварата хуманитаристите победиха с 3:2 СУ „Панайот Волов”.

В мач за III място ППМГ „Нанчо Попович“ спечели с 3:0 срещу ПЕГ „Н. Й. Вапцаров”.

Отборите получиха медали, грамоти и купи. Бе връчено и индивидуално отличие за най-добър реализатор. Спечели го Янислав Симеонов от СУ „Йоан Екзарх Български“.

8 ученически отбора се включиха в турнира по футбол за VIII – X клас, с който бе даден стартът на общинските игри за тази година. Петото място е за ПГСАГ, шестото – за СУ “сава Доброплодни”, седмото – за ПГМЕТТ, осмото – за ПГССХТ.

Утре и в петък са мачовете по футбол на учениците V – VII клас. В надпреварата участват 6 отбора. Първите среши са от 12,30 часа на 19 октомври, финалите са на следващия ден от 13,30 часа.

Следващата седмица е турнирът по футбол за XI – XII, където заявки са подали 8 училищни отбори. Първите срещи от групите са насрочени за 24 октомври от 10,00 часа.

Срещите се играят на Градския стадион в Шумен. Отново там на 27 октомври ще е състезанието по лека атлетика.

Организатори на общинските ученически игри са Община Шумен и УСШ „Хан Крум“.