Хандбалният шампион „Шумен 61” записа трудна домакинска победа срещу „Осъм” с 29:27 (14:16) в мач от 6-ия на елитната мъжка група, игран в зала „Арена Шумен”. Шуменци измъкнаха победата в самия край на мача, минута преди последния съдийски сигнал аванса им бе само гол..

„Шумен 61” започна по-добре и поведе с 5:1. Последва отговорът на “Осъм” и момчетата от Ловеч изравниха, а в средата на полувремето и поведоха в резултата, като на почивката аванса им бе 2 гола – 16:14.

В началото на втората част двата отбора си размениха попадения и “Осъм” продължи да води. Шуменци стигнаха до равенство – 17:17, но тимът от Ловеч веднага върна попадение и отново поведе, а след няколко равенства “Осъм” взе аванс от 2 гола – 23:21. Шампионите отново изравниха и в средата на втората част с гол на Михайлов поведоха с 24:23. “Осъм” пак изравни, но този път с голове на Юсню и Балчев “Шумен” поведе с 26:24. Гостите продължиха да търсят победата и за пореден път се приближиха на гол – 28:27. Този резултат се задържа до 59-ата минута на мача, когато Димитър Грозев вкара за 29:27. В последвалата атака “Осъм” не успя да отбележи и шуменци се поздравиха с победата.

“Имаме много играчи с контузии и за съжаление се вида в този мач, че разчитаме много на тях и като ги няма играта върви по-трудно. Ще работим, за да преодолеем това” каза след мача треньорът Никола Карастоянов.

В следващия кръг на “Шумен” предстои гостуване на “Спартак” във Варна.