Украински дронове са поразили петролната рафинерия "Лукойл-Пермнефтеоргсинтез" край руския град Перм, който се намира на повече от 1500 км от украинско-руската граница, предаде Укринформ, цитирана от БТА.
Дроновете са били управлявани от Центъра за специални операции "Алфа", пише в изявление на Службата за специални операции (ССУ).
"Лукойл-Пермнефтеоргсинтез" е една от най-големите петролни рафинерии в Русия и има капацитета да преработва около 13 млн. тона суров петрол годишно. Съоръжението осигурява гориво както за цивилния сектор, така и за руската армия.
Според предварителна информация при удара са били нанесени щети по ключов обект за първична преработка на петрол.
Освен това има данни, че за втори пореден ден е била поразена и линейната производствена и разпределителна станция в Перм, която снабдява "Лукойл-Пермнефтеоргсинтез" с петрол.
И двата удара са предизвикали пожари.
Междувременно руските власти съобщиха, че е потушен големият пожар в нефтопреработвателния завод в руския пристанищен град Туапсе, който избухна във вторник украински удар с дрон, предаде Ройтерс.
Дир.бг

Коментари
Mind ill
Кой е Димитър !?
Анонимен
" Кат Русия няма втора ,тъй велика на света....?!....Тя е нашата опора , тя е наш.та светлина...."
Анонимен
Путин е доста търпелив,Киев е все още непокътнат,тоя Зельо наистина се е самозабравил,само екскурзиите му като погледнеш,а т.н.украина е във война,която е и негово дело!
Анонимен
ПП следва смъкване на статията,вече сме на 71 място по свобода на медиите и сме оцветени в кафяво,колко цветово е показателно!
Анонимен
Извинявай миндилчо, че те нарекох Димитър. Забравих, че ти искаш да ти викат Дмитро, но някои ти викат Ферад.
Анонимен
Харош, харош....хорошо горит :)
Анонимен
Да смяташ, че си европеец, а пък единственият чужд език, който смяташ, че владееш да бъде самп руският. Тъжно! Много тъжно!
Анонимен
Умчо,в руският разговорен има много малко чуждици,за разлика да речим от българският,защо ли.....!
Анонимен
Руският език е пиздец бля.