Иран е постигнал споразумение със САЩ за освобождаването на $12 млрд. замразени ирански фондове.

Съобщението бе направено от иранския топ преговарящ Мохамед Багер Галибаф и става факт след като Вашингтон обяви временно облекчение на санкциите, които позволяват продажби на ирански петрол и нефтопродукти до 21 август, съобщи "Ал джазира".

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че Иран се е съгласил да бъдат допуснати международни ядрени инспектори в хранилищата в страната. Освободените фондове ще бъдат използвани за покупка на американски селскостопансски продукти.

Според израелския премиер Бенямин Нетаняху израелските войски ще продължат да окупират Южен Ливан и да "разрушават" инфраструктура на "Хизбула".

Дневник