Александър Лунин, войник от Воронежска област, участвал в нахлуването в Украйна, който има свой блог в Instagram и други платформи, записа обръщение към Владимир Путин. За четири часа видеото събра над 3,5 милиона гледания и над 125 000 харесвания в Instagram.
В записа Лунин твърди, че служители, включително тези от Министерството на отбраната и службите за сигурност, са се срещнали с него на 24 и 25 юни. По думите те са поискали от него да предаде послание на руския президент:
"Ако не ми даде аудиенция на живо, ще разкажа цялата истина за това, което се случва в страната ни в момента."
Блогърът обаче не уточни защо служителите са решили да го изберат за тази мисия.
Ето какво още каза Лунин:
В този момент десетки, стотици, хиляди наши войници седят в подземия, наказани от своите командири. Те седят там, гният, подложени на мъчения и насилие от така нареченото Гестапо. За това, че отказват да изпълняват глупави, самоубийствени заповеди. За това, че отказват да предадат финансовите си ресурси.
И в крайна сметка те са нулирани, обявени за изчезнали. Владимир Владимирович, обърнете внимание на това, поканете ме в кабинета си.
Последствията ще бъдат много сериозни. Ако не дойда скоро в Кремъл и не говоря на живо, точно до вас, армията ще насочи оръжията си срещу Кремъл. Аз просто предавам послание.
В друго видео Лунин твърди, че "това не е блъф" и че ако нещо се случи с него или семейството му, "това ще бъде сигнал за действие". Блогърът е готов да разкрие кой уж го е посетил и е предал послание за Путин само на президента на живо в ефир.
"Предавам послание, нищо повече. Не съм лидер на въстанието. Те дойдоха при мен по една проста причина: защото не мога да бъда купен, защото президентът ме е чул", добави Лунин, обещавайки "месомелачка в страната".
A rebellion is brewing in Russia: a Russian soldier recorded an address to Putin in which he threatened a coup
— NEXTA (@nexta_tv) June 25, 2026
In just four hours, the video gathered over 3.5 million views on Instagram and more than 125,000 likes.
According to observers, this indicates that the situation in… pic.twitter.com/gfsMaaKr1b
Днес.бг

Коментари
Анонимен
Болни"пълководци и лидери"колкото щеш,нормално,а и модерно е да се люпят постоянно"десиденти",повечето подлежащи на мед.надзор.
анонимен
До горния Прав си , Путин със сигурност има психични отклонения.
Mind ill
Въпрос на време е.
Анонимен
На какво е въпрос на време бе миндил? Да свалят Путин ли? Че следващият няма да бъде толкова мек като Путин и ще измете нацистите и усрайна? Ами ако не се спре в усрайна? А?
Анонимен
А бе вие сигурни ли сте, че не става дума за друг "президент", друга псевдо държава и друга бедстваща армия? За там по се връзват нещата.
Анонимен
Сигурни сме.
Анонимен
Миндьо видя ли какво се случи с художника критик на Путин и Кадиров който отказа да се извини въпреки че чеченците му показаха че знаят ИП адреса му. Няма анонимни хора душице, мери си приказките.
Анонимен
Алилуя! Само така! 5-та година т#пият руззки мужик умира за фантазиите на болния дядка в кремъл. С радост носи гъбясалия и вмирисан хомот, хвърля се в безсмислени атаки на дебилните си командири, които чакат медали от бащицата на нацията руззка. А парите от обнуляването на окупантина в стигнат до близките му, я не. А ако стигнат, стигат само за г#вното Лада или някаква друга чиновническа сволоч ;)
Анонимен
Пак е дошъл онзи откачения дето е на страната на путинските нацисти. Говори се че бил от измениците от "възраждане".