35-годишна ромка от с. Илия Блъсков роди седмо дете. Тази сутрин Минка Мирчева почувствала болки и съпругът й извикал линейка. Изпратеният в селото екип констатирал, че жената е на път да ражда. Лекарите я качили в реанимобила и по спешност я откарали в Родилното отделение на шуменската болница. В 9.30 ч. Минка родила момченце. То е с тегло 3.450 кг и е дълго 51 см. Майката и бебето са в отлично състояние, увериха лекарите.
“Още не сме решили как ще го кръстим”, каза жената пред репортер на ШУМ.БГ. Тя вече има едно момче и 5 момичета. Първото й раждане е било на 17-годишна възраст. Най-голямото й дете сега е на 18 години. Минка и съпругът й се прехранват от социални помощи.
ШУМ.БГ
Това ли е най-прекрасната новина от селото..Браво!
А това, че на 3.10.2009г. имаше парзник 150 години от създаването на с.Ил.Р.Блъсково? Никой не го отрази.
Чудесен концерт на фолклорни състави,певчески групи, латинотанци.Пяха Иван и Живка Ненкови. Имаше настроение и празник за жителите, които нямат дори и църква където да се помолят да ги спаси господ от крадливите" роми"/ това название го е измислил някой, който е измислил и "османско присъстие"/Българи добре е да назовавами нещата с истинските им имена!
ами че то направо си е за натякване какво е туй безобразие то един път два пъти три пъти еееееееето това на нищо не прилича ,и се издържали с наши пари абахти наглостта
Е що пък да не е хубава новината? По селата само старци останаха - ей ви на - бебе. Ромче било - голяма работа! Вие като сте се раждали, избирахте ли си от чия дупка да излезете?
Коментари
newinnia
Brawo na genata,I waw nasheto selo ima edna romka koiato ima pet deza, ama ne znae ot kogo sa.xa xa xa
Люта Дъвка
*****!!!СЕДМО ДЕТЕ!!!.....СОЦИАЛНИ ПОМОЩИ....ОТ НАШИТЕ ДАНЪЦИ.....ПРИЛОШАВА МИ.....
нани - нани
абе хем бедни,хем на соц.издръжки пък им идва на ума за бебета...апък казват че на празен стомах нетибило до секс....
Анонимен
Ооо, а в Шумен колко многодетни ромки си имаме !?! 7 чавета не са малко, ама не са и толкоз много.
Въпросът ми е: Колко внучета има кака ви Минка, щом едното и дЕти е на цели 18 г.?
ботю петкоффф
малиии па тая сее съдрала да ги вади едно след друго,егасиму рабтата
4etez
Това ли е най-прекрасната новина от селото..Браво!
А това, че на 3.10.2009г. имаше парзник 150 години от създаването на с.Ил.Р.Блъсково? Никой не го отрази.
Чудесен концерт на фолклорни състави,певчески групи, латинотанци.Пяха Иван и Живка Ненкови. Имаше настроение и празник за жителите, които нямат дори и църква където да се помолят да ги спаси господ от крадливите" роми"/ това название го е измислил някой, който е измислил и "османско присъстие"/Българи добре е да назовавами нещата с истинските им имена!
анонимен
Сигурно докато са я израждали не са пропуснали да й натякнат,че ражда запореден път..имат тоя навик...
ботю петкоффф
ами че то направо си е за натякване какво е туй безобразие то един път два пъти три пъти еееееееето това на нищо не прилича ,и се издържали с наши пари абахти наглостта
енчо
Е що пък да не е хубава новината? По селата само старци останаха - ей ви на - бебе. Ромче било - голяма работа! Вие като сте се раждали, избирахте ли си от чия дупка да излезете?