Общинска администрация възнамерява да вдигне цената на храната в шуменските детски кухни с 36%. Досега порциона струваше 1,10 лв, а с увеличението майките ще плащат 1,50 лв. Промяната на цената е мотивирана с министерска наредба, приета в края на миналата година, която въвежда по-строги хигиенни норми. Детските кухни трябва да спрат да дават храна в стъклени бурканчета за многократна употреба, ако нямат уреди за миене и стерилизация. „За съществуващите на територията на Община Шумен детски кухни този начин на разпределяне на храна е неприложим. Липсва необходимата техника, помещения и допълнителен персонал“, се казва в кметската докладна до Общинския съвет. Според администрацията така единственият възможен начин е храната да се дава в пластмасови съдове за еднократна употреба. От кметството са изчислили, че 3 такива съда, за дневния порцион, струват около 40 ст.
Припомняме, че скоро Общината реши също така трите шуменски детски кухни от 1-ви ноември да спрат да дават храна за деца под 10-месечна възраст.
ШУМ.БГ
Добре че се обърна внимание на детските кухни за да се подобри поне и с малко нивото в тях. Напоследък гледам че дори деца на 4-5 месеца биват хранени с храна от кухните, а самата храна не е предвиждана за такава възраст, съответно това е нещо вредно. Затова е добре и поставянето на границата от 10 месеца, за да се постигне по-добър контрол.
АКО ДАНИЕЛА РУСЕВА СИ ОТДЕЛИ 20 % ОТ БЮДЖЕТА ЗА ПРЕДСТАВИТЕЛНИ РАЗХОДИ /РАЗХОДКИ ДО КИТАЙ И ЕВРОПА И КОКТЕЙЛИ ЗА ЩЯЛО И НЕЩЯЛО/ ТО ЩЕ ВДИГНАТ ПОРЦИОНА С ОКОЛО 2 ЛЕВА.
защо като е гласувано увиличението от миналата година чак сега решихте да го направите защото сте долни мръсни и в червата криви зада помисли народа че герб /бат БОЙКО е виновен/
От къде някои коментиращи решиха,че майките ги мързи да готвят, та затова ползват кухни или тъпчат децата с кисели млека? И защо храната да е неподходяща за 4-5 месечни деца?Моето дете не харесва купешките пюрета,а кърмата не му стига.Кухнята си му е добре.Разбира се,всяко дете си е индивидуално.Затова,всеки има право да реши с какво и как да го храни.Тази наредба за закриването на пъвите 2 групи в кухните е абсолютно недомислена,било то и измислена по някоя европейска директива.В Европа са загрижени,но там детските със сигурност не са 35 лв на месец.
Коментари
Лита
Добре че се обърна внимание на детските кухни за да се подобри поне и с малко нивото в тях. Напоследък гледам че дори деца на 4-5 месеца биват хранени с храна от кухните, а самата храна не е предвиждана за такава възраст, съответно това е нещо вредно. Затова е добре и поставянето на границата от 10 месеца, за да се постигне по-добър контрол.
haho hihi
А сега ще ги тъпчат с кисели млека знам ги аз мързеливи майки само гледат как да натъпчат детето за да спре да ика да яде.
ОБЩИНСКА АДМ.
АКО ДАНИЕЛА РУСЕВА СИ ОТДЕЛИ 20 % ОТ БЮДЖЕТА ЗА ПРЕДСТАВИТЕЛНИ РАЗХОДИ /РАЗХОДКИ ДО КИТАЙ И ЕВРОПА И КОКТЕЙЛИ ЗА ЩЯЛО И НЕЩЯЛО/ ТО ЩЕ ВДИГНАТ ПОРЦИОНА С ОКОЛО 2 ЛЕВА.
???
Кой плаща за билборда на Даниела Русева, който плаши хората на жп гарата вече от четири месеца?
ОБЩИНСКА АДМ.
Същото важи и за кмета Костов.
майка
на какво основание пък ще вдигат и цената...това е за децата!
майка
да видим как ще подобрят хигиената!
БЪЛГАРИН
защо като е гласувано увиличението от миналата година чак сега решихте да го направите защото сте долни мръсни и в червата криви зада помисли народа че герб /бат БОЙКО е виновен/
майка
От къде някои коментиращи решиха,че майките ги мързи да готвят, та затова ползват кухни или тъпчат децата с кисели млека? И защо храната да е неподходяща за 4-5 месечни деца?Моето дете не харесва купешките пюрета,а кърмата не му стига.Кухнята си му е добре.Разбира се,всяко дете си е индивидуално.Затова,всеки има право да реши с какво и как да го храни.Тази наредба за закриването на пъвите 2 групи в кухните е абсолютно недомислена,било то и измислена по някоя европейска директива.В Европа са загрижени,но там детските със сигурност не са 35 лв на месец.