След множеството полемики и драми, създали се около полуфиналната серия между Балкан и “Левски”, ботевградският тим спечели четвъртия мач със 78:76 и така спря “сините” по пътя към защитата на титлата им. НБЛ ще има нов шампион и това ще бъде Балкан или Рилски спортист.

Първоначално серията бе прекратена при 2-1 за Балкан заради нередовна картотека на Йордан Минчев от столичния тим, но после Арбитражната комисия отмени това решение. В крайна сметка обаче се изигра само един мач, който приключи с победа за гостите в зала “Универсиада”.

Трима играчи на Балкан напуснаха игра заради пет лични нарушения, а гостите поведоха с двуцифрена разлика още след първата част. Столичани се върнаха в мача в третия период, заличавайки изоставането си, а в самия край имаха шанс и за нещо повече, но Ахмад Рори открадна топката от Чавдар Костов и така приключи всичко.

Рори вкара 21 точки, а Станимир Маринов, който се завърна в игра след контузия, добави 12.

Чавдар Костов се отличи с 15 точки за “Левски”, а Зейн Ноулс остана с 13 плюс 12 борби.

В серията за бронза столичани ще играят със Спартак (Плевен).