„Шумен“ записа втора поредна победа като гост в рамките на тази седмица. След като победи „Черно море“ във Варна в сряда, днес „Шумен“ се наложи като гост на „Берое“ в Стара Загора“ със 103:98.

„Шумен“ изоставаше от „Берое“ до средата на третата четвърт, но след това обърна мача и взе победата.

„Шумен“ поведе в началото на двубоя, но домакините успяха бързо да обърнат резултата и да поведат с 31:27 след първата четвърт. „Берое“ показа добра стрелба през вторите десет минути и увеличи аванса си, а на полувремето поведе с двуцифрена разлика 62:51.

След почивката домакините запазиха преднината си, но в средата на третата четвърт „Шумен“ направи обрат. Баскетболистите на Янко Янков стреляха безпогрешно и бяха отлични в защита, с което излязоха напред в резултата и спечелиха третата част с 34:19.

В последните десет минути шуменци играха разумно, задържаха преднината си и се поздравиха с победата.

В пореден мач Ишмаел Ел-Амин бе най-резултатен за „Шумен“. Срещу „Берое“ американецът вкара 42 точки. Георги Кендеров бе на обичайното си високо ниво, като допринесе за победата с 18 точки, Идоу добави 14, Маркус Гилберт 13.

В следващия кръг от НБЛ, който е на 1 април, на „Шумен“ отново предстои гостуване – в Пловдив на „Академик“.