Баскетболният „Шумен“ прекъсна негативната си серия от загуби и записа победа като гост на „Черно море“ със 105:101 в мач от 25-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Победителят в двубоя се реши след продължение, а шуменци показаха борбеност, а в края и здрави нерви и взеха победата, която за тях е 4-та в шампионата този сезон.

Отборите изиграха интересен и оспорван мач. Първата част от срещата бе равностойна, като играчите и на двата отбора направиха точни стрелби в коша и след десет минути игра резултатът бе 28:28. През втората част варненци поведоха убедително като имаха 18 точки аванс три минути преди края на втората четвърт. След точна стрелба на  Ишмаел Ел-Амин и Ачар Шен, който вкара и две тройки и със серия от 16:2 „Шумен“ стопи изоставането си до 4 точки на полувремето – 54:50.

След почивката домакините от Варна имаха лек превес и запазиха преднината си, като след третата част водеха със 74:69. Малко след началото на заключителната четвърт „Шумен“ обърна мача, поведе в резултата, но домакините също не се отказваха от победата и редовното време завърши при 90:90.  В последвалото продължение от пет минути Адриян Секулов поведе „Шумен“ и подкрепен от Ел-Амин даде на отбора преднина, която шуменци задържаха до края на продължението и спечелиха.

Игралият 45 минути Ишмаел Ел-Амин бе най-резултатен за успеха на „Шумен“ с 37 точки, 25 отбеляза Адриян Секулов. Рей Идову направи 17 точки и 14 борби, а Георги Кендеров добави 12 точки.

За „Черно море Тича“ Тач Ънру реализира 26 точки, Мартин Йорданов – 23. Мартин Коцев се отчете със 17 точки, 11 борби и 7 асистенции.

В следващия кръг „Шумен“ гостува на „Берое“ в Стара Загора.