Пенсионери поискаха повече лекарски кабинети през почивните дни и през нощта
Да се открият лекарски кабинети, които да приемат болни в извънработно време и през почивните дни. Това поискаха пенсионери днес по време на обсъждането на новата „Общинска здравна политика 2009 – 2011“.
„Сега в почивните дни работи само един дежурен лекарски кабинет, което е крайно недостатъчно. Освен това да се направи така, че да се повиши оклада на социалната кухня от 80 стотинки на човек до поне 1 – 1,20 лв.“, каза Юрий Савов от Съюза на пенсионерите. Д-р Жечев от същия съюз пък настоя общината да даде пари за закупуването на нова техника, най-вече за изследване на белодробни заболявания. В кабинетите на джипитата имало само кардиографи, които често не работели.
Председателят на Асоциацията на общопрактикуващите лекари д-р Милен Чолаков се съгласи с техните искания и призова да се премахне потребителската такса за пенсионери: „При това заплащане от Здравната каса не можем да си позволим да купим нова техника“.
Зам.-председателят на РК на Българския лекарски съюз д-р Петко Загорчев изказа мнение, че документът „Общинска здравна политика 2009 – 2011“ има завършен характер, но настоя в него да се запише „Осигуряване на висок социален статус на медицинския персонал“. Той изтъкна, че един от основните проблеми е липсата на средства за квалификация на лекарите и сестрите в общинските диспансери и болницата.
ШУМ.БГ
Браво, нека се премахне потребителската такса за всички, да се намали заплащането на нощния труд на лекарите, което сега е около 20ст.на час, НЗОК да продължава да не вдига цените на здравните услуги още 3 години, като по-възможност промени и добави още 20-ина допълнителни докумни и бланки при преглед, също така да се задължи всеки лекар или мед.сестра, който работят да си заплащат за удоволствието...Европа ни чака.
Коментари
лекар
Браво, нека се премахне потребителската такса за всички, да се намали заплащането на нощния труд на лекарите, което сега е около 20ст.на час, НЗОК да продължава да не вдига цените на здравните услуги още 3 години, като по-възможност промени и добави още 20-ина допълнителни докумни и бланки при преглед, също така да се задължи всеки лекар или мед.сестра, който работят да си заплащат за удоволствието...Европа ни чака.