Двама шофьори са били задържани в полицейското управление в Шумен вчера, съобщават от пресцентъра на ОД на МВР.

64-годишен мъж бил задържан, след като ударил два автомобила на бул.“Ришки проход“ към изхода на града, а след  проверка е установено, че шофира след употреба на алкохол.  Малко след 17:00 часа вчера водачът на лек автомобил Субару „Форестър“ с шуменска регистрация ударил последователно два автомобила, които се движили пред него в посока изхода на Шумен, счупил ограда на паркинга на магазин на булеварда, качил се през тревните площи и спрял.

На място пристигнал екип на пътна полиция, който установил, че зад волана на субаруто е 64-годишен от село Радко Димитриево. Бил във видимо нетрезво състояние. Тестван е с дрегер, който отчел 2,51 промила алкохол в издишания въздух. Не е дал кръвна проба за химичен анализ. Мъжът е задържан за срок до 24 часа в полицейското управление в Шумен. Автомобилът е иззет. За извършено престъпление по чл. 343 Б ал. 1 от НК е образувано бързо производство.

33-годишна шуменка пък е задържана за управление на автомобил след употреба на амфетамин и метамфетамин. Около 22:00 часа вчера на кръстовище, образувано от ул. “Жечко Спирдонов“ и "Ген. Скобелев“ в Шумен, екип на пътна полиция спрял за проверка водач на лек автомобил Опел „Мерива“ с шуменска регистрация. Зад волана, във видимо неадекватно състояние била 33-годишна жена от Шумен. Тествана е за управление след употреба на наркотични вещества и техни аналози. Отчетена е положителна на амфетамин и метамфетамин проба. Не е дала кръвна проба за химичен анализ. В автомобила, който не е нейна собственост, не са намерени забранени от закона вещи. Задържана е за срок до 24 часа в РУ-Шумен. За извършено престъпление по чл. 343 Б ал. 3 от НК е образувано бързо производство.

ШУМ.БГ