Четвъртокласниците от Шуменска област са с по-нисък от средния резултат на Националното външно оценяване, както по Математика, така и по Български език и литература /БЕЛ/. Класирането по училища бе обявено на сайта на Регионалното управление на образованието.
По Математика при среден резултат за страната 62,71 точки, област Шумен е с 55,9. По БЕЛ разликата в точките е по-голяма – 76,39 за страната към 68,86 точки в Шуменско.
Сред всички 49 училища в областта има и такива, чиито четвъртокласници са изкарали по-висок от средния национален резултат.
На изпита по Математика четвъртокласниците от 11 училища са с над средния за страната резултат:
• Основно училище „Васил Левски“, с. Мировци – 79,50 т.
• Начално училище „Княз Борис I“, Шумен – 71,74
• Средно училище „Сава Доброплодни“ – 71,37
• Средно училище „Панайот Волов“, Шумен – 69,27
• Второ основно училище „Д-р Петър Берон“ – 69,1
• Основно училище „Христо Смирненски“, с. Пристое – 66,23
• Основно училище „Христо Смирненски“, с. Ясенково – 65,50
• Средно училище „Йоан Екзарх Български“, Шумен – 65,39
• Трето основно училище „Димитър Благоев“, Шумен – 64,71
• Начално училище „Илия Р. Блъсков“, Шумен – 64,08
• Основно училище „Св. Климент Охридски“, с. Стоян Михайловски – 63,15
По БЕЛ с над средния национален резултат са 8 училища, като всички са в град Шумен:
• Средно училище „Сава Доброплодни“ – 87,2 т.
• Средно училище „Панайот Волов“ – 86,96
• Средно училище „Йоан Екзарх Български“ – 84,89
• Начално училище „Княз Борис I“ – 84,67
• Второ основно училище „Д-р Петър Берон“ – 83,68
• Начално училище „Илия Р. Блъсков“ – 79,94
• Трето основно училище „Димитър Благоев“ – 79,65
• Средно училище „Васил Левски“ – 79,19
Тази година Националното външно оценяване на четвъртокласниците се проведе на 3 и 4 юни.
ШУМ.БГ

Коментари
Анонимен
Циганизацията и турцизацията си казва думата!!!
Циганите разбират от български и математика колкото свинче от кладенчова вода!! За " турците" майчин език е турския - не чакайте резултати по български!! И ето всичко си идвана мястото!!!
Анонимен
Абсолютно вярно! Всеки да говори на какъвто език иска в домашни условия но навън и в училище да се говори официалния език! Масово неграмотни родители обричат децата си на същото като им шляпат на различен език от официалния! После в училище децата не разбират учителите и затъват още в малките класове…! Изключително тъжно нещо е осъзнатото осъкатяване на дете от родителя му по този начин…
Анонимен
Браво на учениците от село Мировци. Първи по математика в областта.
До първите двама
Какво сте се разлаяли бе? Я кажете вие колко деца имате? Вие не щете да правите деца, ама другите си правят.
Анонимен
квесторите трето основно училище са се справили добре , иначе нямаше да присъстват в тази класация , а - в друга...,