Вървим напред. Темпото е добро и ускорено. Така кметът на Община Шумен Красимир Костов характеризира първата година от управлението на екипа си на пресконференция днес.
„Беше година на напрегнато усилие, година на активно действие и най-вече грижа към проблемите на жителите на града и общината като цяло. Насочихме своето усилие в 3 главни насоки – да създадем стабилно и устойчиво развитие на икономиката, да реализираме един по-висок стандарт на жизнена среда, и като резултат на това едно по-високо качество на живот на територията на града и общината“, каза кметът Костов.
Според него през годината диалогът с бизнеса е бил открит и постоянен, като така се е повишило доверието в местната власт, а шуменският бизнес за една година е реинвестирал в икономиката на общината повече от 50 млн.лв. „Всички сте в течение как нарастваше инвестиционния интерес към нашата община. Съвкупно общата стойност на това инвестиционно начинание надхвърля 70 млн. евро. Това е една добра предпоставка, сега, когато кризата тепърва очакваме да настъпи и да развие своите ефекти, това според мен е гаранция, че поне в Шумен тя няма да има такива негативни последствия“, заяви Костов.
Кметът обясни също, че има добро изпълнение на общинския бюджет. Към момента е постигната добра събираемост на такса битови отпадъци – 90%, очаква се преизпълнение при Данък недвижими имоти, Данък превозни средства и постъпления от продажба на дълготрайни активи и земя.
„Както всички знаете в началото на годината бяхме с нулева проектна готовност по отношение на европейските фондове по седемте оперативни програми. Днес, една година след нашия мандат, можем да кажем, че Община Шумен е с висока степен на проектна готовност. Имаме 32 проекта по оперативните програми с обща стойност над 38 млн.лв.“, заяви Костов. Той обясни, че в момента се работи по 5 от проектите на обща стойност над 5,3 млн.лв. и се очаква до края на 2008 г. одобрение на проектите за старческия дом, реконструкцията на седем читалища, благоустрояването на централната градска част и общинската пътна мрежа. По този начин през следващата година се очаква в града да влязат над 20 млн.лв.
ШУМ.БГ
Част от шуменската журналистическа гилдия веднага ще се пребоядиса и ще пее дитирамби за новата власт.Те това добре го умеят и го правят години наред. Присвоилият си правото да говори от името на гражданството журналист от национален вестник е клекнал отново. След като вестничетата им сменят господарите си и те веднага запяват друга песен. Всичко това до направата на пълен оборот, втори ход обаче няма.
Ivo, никой не псува. Дебатът в този форум е най-аргументираният и смислен дебат от месеци насам. Има изключително конкретни обвинения и цитиране на документи. Какво означава украсен Шумен, при положение, че този същия Йонков е прибрал 30% комисионна от фирмата, която за сметка на това е намалила в пъти предвидената украса. Чрез комисионната зам. кмета Йонков фактически е откраднал от украсата на Шумен, която ти толкова харесваш. Представяш ли си колко красив щеше да е нашия град, ако Йонков не беше откраднал парите за украсата.
На тълпата й трябва хляб и зрелища - на Иво - ракия и украса. И може би чалга. А може би говорителят на общината, маскиран като Иво, само това може да каже като отговор на коментарите???
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Анонимен
Днес Д Данчев има имен ден. Бързо 14 кашона водчица с 301
де-де
Част от шуменската журналистическа гилдия веднага ще се пребоядиса и ще пее дитирамби за новата власт.Те това добре го умеят и го правят години наред. Присвоилият си правото да говори от името на гражданството журналист от национален вестник е клекнал отново. След като вестничетата им сменят господарите си и те веднага запяват друга песен. Всичко това до направата на пълен оборот, втори ход обаче няма.
mileonera
xa xa xa toz pak e piyan
Ivo
Ей че лесно така бееееее, стоиш си у вас, надуваш чалгата, пиеш гроздовата и псуваш, псуваш...
НЕЩАСТНИЦИ :)))))
Кметя може да е всякакъв ама толкова украсен Шумен не е бил никога, едно голямо БРАВО за усилията.
А на вас - наздраве!
до Ivo
Ivo, никой не псува. Дебатът в този форум е най-аргументираният и смислен дебат от месеци насам. Има изключително конкретни обвинения и цитиране на документи. Какво означава украсен Шумен, при положение, че този същия Йонков е прибрал 30% комисионна от фирмата, която за сметка на това е намалила в пъти предвидената украса. Чрез комисионната зам. кмета Йонков фактически е откраднал от украсата на Шумен, която ти толкова харесваш. Представяш ли си колко красив щеше да е нашия град, ако Йонков не беше откраднал парите за украсата.
Анонимен
На тълпата й трябва хляб и зрелища - на Иво - ракия и украса. И може би чалга. А може би говорителят на общината, маскиран като Иво, само това може да каже като отговор на коментарите???