Шуменци догодина ще плащат с 27,71% по-голяма такса смет. Това стана след като Общинския съвет прие 1,5 промила за физически и 8 за юридически лица. 23-ма гласуваха „За“ предложеннието на кметската администрация, 5 бяха против, а 11 се въздържаха. След двучасов дебат точката бе приета с гласовете на БСП, ДПС, Атака и Радослав Кърджиев от НДСВ.
Даниела Русева предложи промилът за граждани да бъде 1,35, а Галин Терзийски поиска 1,45. Техните предложения обаче така и не бяха подложени на гласуване. „Имам силно пеитеснение, че университетът, болницата и училищата ще имат голямо затруднение да плащат толкова голяма такса смет“, каза проф.Добрин Добрев от ГЕРБ. Колегите му Веселин Златев и Димитър Александров поискаха точката да се отложи за следваща сесия, за да се направят точни изчисления при различните промили.
„При 1,35 промила рискуваме чистотата на града и изпълнението на план-сметката на БКС. Всяко намаляване под 1,5 е рисково“, заяви Сюлейман Бакиев от ДПС. Той бе подкрепен от кмета Красимир Костов, който каза, че всички имат желание града да стане по-чист и оптималния баланс се постига при 1,5 промила. „В противен случай ще се наложи форсмажорно да се насочват средства от други дейности. Нека не експериментираме и в средата на годината да търсим други решения“, каза Костов.
Според план сметката на „Титан-БКС“ за 2009 г.чистото ще струва 4,979 млн.лв.
ШУМ.БГ
и що да не ме земат насериозно, анонимен? с доста повечко ми вдигнаха пенсийката. и съм по-хубава от Мариела! не трийте коментара, исках да ми кажат кой е даниел д
Аз предлагам да организираме ГРАЖДАНСКИ ПРОТЕСТ! Как може да приемат такава измислена план-сметка! Идиоти са всичките в съвета! Явно БКС спонсорира на всички кампаниите
00
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Уффф, какво неподчинение, ве... Мсилите си, че сте много ли, ще вдигнете барикада ли? Смешници. Чешете си само езиците тук 5-6 човека едни и същи и се надлъгвате. Да не би пък да сте си платили вече данъците, та искате да ви е чисто. Искайте нещо друго. Като например таксата смет да не се изчислява върху данъчната оценка на имота, а на глава от населението според това кой колко мърси. Така е по-справедливо и се прилага в белите страни. Защото сега аз, който съм в центъра и апартаментът ми е скъп, но хвърлям по една торбичка на седмица, плащам повече от някой в кварталите, дето в една къща са 8 човека и мърсят за двайсет. Такова решение е напълно в правомощията на общинския съвет, но ги мързи да се размърдат.
Коментари
мима
и що да не ме земат насериозно, анонимен? с доста повечко ми вдигнаха пенсийката. и съм по-хубава от Мариела! не трийте коментара, исках да ми кажат кой е даниел д
цома
Е с колко са ти я дигнали, че все така си оставаш мизерна?
Борец за свобода
Аз предлагам да организираме ГРАЖДАНСКИ ПРОТЕСТ! Как може да приемат такава измислена план-сметка! Идиоти са всичките в съвета! Явно БКС спонсорира на всички кампаниите
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
общинар
Миме Данаил Данчев е шеф на отдел в общината. отдела се занимава с писане на проекти по европейските програми. говори се че е с обратна ориентация.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
запознат
ханс много си прав нищо че след малко ще те изтрият. бсп ръководството всички са олигофрени, педерасти, пуйки и мафиоти...
Какво неподчинение?
Уффф, какво неподчинение, ве... Мсилите си, че сте много ли, ще вдигнете барикада ли? Смешници. Чешете си само езиците тук 5-6 човека едни и същи и се надлъгвате. Да не би пък да сте си платили вече данъците, та искате да ви е чисто. Искайте нещо друго. Като например таксата смет да не се изчислява върху данъчната оценка на имота, а на глава от населението според това кой колко мърси. Така е по-справедливо и се прилага в белите страни. Защото сега аз, който съм в центъра и апартаментът ми е скъп, но хвърлям по една торбичка на седмица, плащам повече от някой в кварталите, дето в една къща са 8 човека и мърсят за двайсет. Такова решение е напълно в правомощията на общинския съвет, но ги мързи да се размърдат.
?????????????????????????
Този сайт да не е спонсориран от Дъбака и Костофф , щом се спомене БСП веднага се изтрива...те хората знаят истината и да ги криете