Тургай ще се казва първото бебе, родено в шуменската болница през новата 2009-та година.
“Момченцето проплака в 9,40 ч. тази сутрин. То е дълго 52 см. и тежи 3,650 кг.”, каза за ШУМ.БГ медицинската сестра в Неонатологично отделение Румяна Тодорова /на снимката/. Раждането с цезарово сечение е извършено от д-р Лиляна Куздова. Майката Назике и съпругът й Нурхан са от каолиновското село Загориче. Тургай е тяхно второ дете. 27-годишната Назике има и 6-годишно момиченце на име Айшегюл.
Първото бебе за 2009-та ще бъде дарено с детска кошарка, столче за хранене и шезлонг от кмета на Шумен Красимир Костов. Той ще посети майката на 3-ти януари.
Тургай ще бъде единственото бебе, родено в шуменската болница на 1-ви януари, казаха от МБАЛ. Последното бебе за миналата година е дошло на бял свят на в 21,55 ч. 31-ви декември.
ШУМ.БГ
Османската империя е ислямска теократична държава в Близкия изток, която е заемала Анадола, части от Югозападна Азия, Северна Африка и Югоизточна Европа в периода между 14 и 20 век.
В хода на войната с хазарите хан Аспарух, третият син на Кубрат, се оттегля на запад към Дунава и се заселва в областта Онгъл.
През лятото на 680 г. византийският император Константин IV Погонат предприема поход срещу прабългарите. Поражението на византийците и заселването на прабългарите на Балканския полуостров става през 680 г., а войната в Тракия завършва със сключването на мирен договор през лятото на 681 г. Това дава основание на някои историци да смятат 681 г. за начало на Първата българска държава.
Фатихчо случайно да "чувстваш" тънката разлика в годините на създаването на двете държави и в случая от къде черпите вие "Главорезнатите" тия неверните исторически събития дето ги споменавате .....
Всепризнат Факт е че на картата през 681 година е имало 2 държави с почти едни и същи имена
Болгария и България (Вложка и Дунавска)
като и 2-те държави са създадени от синове на Кубрат след разпадането на Велика България ! Когато ти Който се наричаш "Турчин" ( който никога не е стъпвал в Турция а я е виждал само на снимки ) се опитваш да втълпиш на хората че народът на България(Християни) е Турски(Мисюлмани) май малко си сбъркал 2-те по горе казани държави
това че Вложка Б"Ъ"лгария през 922 година е приела Исляма за религия незначи че и България е направила същата (НАТЯКВАМ МНОГО НА СЛЕДВАЩАТА ДУМИЧКА) "ГРЕШКА"
и да не забравя да ти дам един поучителен съвет мойто момче неориентирано и заблудено
преди да пишеш на компютъра (незнайно откъде придобит може и от интернет зала да си знам ли те)
ползвай един сайт наречен Гоогъл и си подготвяй по достоверни факти от това да ми говориш празни приказки дето ви ги втълпяват от Турция
и ако все още си обеден че си турчин сине майчин ..... (Български да не кажа)
я си задай 5-те важни въпроса дето секи Мангал , Резак , Фес , Мароканец (и аз незнам още как мога да ви нарека)
живеещ в БЪЛГАРИЯ (макар че не ви стига акъла маи и образованието да си ги зададете) трябва поне един път да си ги зададе
1. Ти къде си роден бе БЪЛГАРИНО ?
2. Твоя БУБА къде е роден ?
3. Какво те свързва с Турция бе БЪЛГАРИНО ?
4. Да си мисюлманин задължително ли трябва да значи че си Турчин бе БЪЛГАРИНО
5. Защо като те питат иска ли ти се да идеш в Турция викаш като опарен НИЩА НИЩА ТАМ ДА ИДА и стойш в родната си държава бе амсалак скапан рязан
айде стига толкова глупости че се ядосвам много на такива неориентирани индивиди като вас
Коментари
Урок По История
Османската империя е ислямска теократична държава в Близкия изток, която е заемала Анадола, части от Югозападна Азия, Северна Африка и Югоизточна Европа в периода между 14 и 20 век.
--------------------------------------------------
В хода на войната с хазарите хан Аспарух, третият син на Кубрат, се оттегля на запад към Дунава и се заселва в областта Онгъл.
През лятото на 680 г. византийският император Константин IV Погонат предприема поход срещу прабългарите. Поражението на византийците и заселването на прабългарите на Балканския полуостров става през 680 г., а войната в Тракия завършва със сключването на мирен договор през лятото на 681 г. Това дава основание на някои историци да смятат 681 г. за начало на Първата българска държава.
...................................................
..................................................
Фатихчо случайно да "чувстваш" тънката разлика в годините на създаването на двете държави и в случая от къде черпите вие "Главорезнатите" тия неверните исторически събития дето ги споменавате .....
Още Един Урок По История
Всепризнат Факт е че на картата през 681 година е имало 2 държави с почти едни и същи имена
Болгария и България (Вложка и Дунавска)
като и 2-те държави са създадени от синове на Кубрат след разпадането на Велика България ! Когато ти Който се наричаш "Турчин" ( който никога не е стъпвал в Турция а я е виждал само на снимки ) се опитваш да втълпиш на хората че народът на България(Християни) е Турски(Мисюлмани) май малко си сбъркал 2-те по горе казани държави
това че Вложка Б"Ъ"лгария през 922 година е приела Исляма за религия незначи че и България е направила същата (НАТЯКВАМ МНОГО НА СЛЕДВАЩАТА ДУМИЧКА) "ГРЕШКА"
и да не забравя да ти дам един поучителен съвет мойто момче неориентирано и заблудено
преди да пишеш на компютъра (незнайно откъде придобит може и от интернет зала да си знам ли те)
ползвай един сайт наречен Гоогъл и си подготвяй по достоверни факти от това да ми говориш празни приказки дето ви ги втълпяват от Турция
и ако все още си обеден че си турчин сине майчин ..... (Български да не кажа)
я си задай 5-те важни въпроса дето секи Мангал , Резак , Фес , Мароканец (и аз незнам още как мога да ви нарека)
живеещ в БЪЛГАРИЯ (макар че не ви стига акъла маи и образованието да си ги зададете) трябва поне един път да си ги зададе
1. Ти къде си роден бе БЪЛГАРИНО ?
2. Твоя БУБА къде е роден ?
3. Какво те свързва с Турция бе БЪЛГАРИНО ?
4. Да си мисюлманин задължително ли трябва да значи че си Турчин бе БЪЛГАРИНО
5. Защо като те питат иска ли ти се да идеш в Турция викаш като опарен НИЩА НИЩА ТАМ ДА ИДА и стойш в родната си държава бе амсалак скапан рязан
айде стига толкова глупости че се ядосвам много на такива неориентирани индивиди като вас
lelya
mnogo pisahte elate da vidite turgay sled 3 mesesta dali e v doma ili v kisti
Анонимен
кой дом бе?