Поръчаха на кмета да търси инвеститори за паркингите
Кметът да възложи проучване на подходящи терени за изграждане на паркинги и наличието на инвеститорски интерес. Това реши на свое заседание днес Правна комисия към Общинския съвет в Шумен. До решението се стигна след предложение на общинскиия съветник от ГЕРБ Ивайло Тошев, който поиска „Паркинги и гаражи“ ЕООД да стане не общинско предприятие, а всеки паркинг да се разглежда поотделно и да се търсят концесионери. „Мислили сме за концесии, но не можем да дадем главната улица. Мислим и сме възложили да се направи проект за паркинга до библиотеката, да го вземе някой и да направи паркинг на няколко нива“, каза зам.-кметът Митко Киров. Предложението на ГЕРБ охраняемите паркингите да бъдат отдадени на концесия ще бъде разисквано и в останалите комисии. „Ще искаме да се закрие търговското дружество, поради липса на капацитет за развитие и дейността му да се предоставя на концесии“, каза за ШУМ.БГ и общинският съветник Христо Дечев, член на комисията по "Бюджет и финанси". Той изтъкна три основни мотива за предложението на ГЕРБ. Първият, че създаването на общинско предприятие ще натовари бюджета допълнително с данъци отиващи за работни места. Второ от отдаването на концесия на паркингите общината ще получава приходи и трето ще бъдат пресечени всякакви корупционни практики. „По този начин ще облекчим режима на населението, защото само охраняемите паркинги ще се отдадат на концесия, а останалите ще се ползват безплатно от хората“, уточни Дечев.
Днес на заседанието на комисията по „Бюджет и финанси“ общинските съветници решиха да отложат разглеждане на докладната на кмета Красимир Костов, в която се предлага „Паркинги и гаражи“ да стане от търговско в общинско предприятие и оставиха за решение тази точка за следващото извънредно заседание насрочено за идната сряда.
ШУМ.БГ
Иха!Вече няма да ми търчи един чичко със жълта желетка да ми иска 60 ст дето съм спрял за 5 мин.Да ги махнат тези от улицата.Нали са "паркинги".Не "улици и гаражи".СЛАВЯНСКИ свободен и безплатен за паркиране!
Няма да е лошо, ако може общината да си върне откритият и закритият паркинг до стадиона / до бившия кашкавален цех /. Грехота е да стои празен с толкова декара площ, при това даден под наем за жълти стотинки
Някой знае ли какво е предложението но Общинската Администрация?Да ви запозная-искат да бъде създадено общинско предприятие със численост от 55 души наречено "паркинги и гаражи".Кмета еднолично да може да назначава кадрите в него!
Така проста сметка 55 работещи по 600лв заплата,за 12 месеца-БЛИЗО 400 000 ЛВ!Ще плащаме на хрантутниците от "пакинги и гаражи"!А и в допълнение ще даваме по 1 лв дето спираме за 5 минути!
Със сигурност ще има кандидати за открития и закрития паркинг на хотел Шумен!Този на "астра "център годишно носел печалба от 50 000!А всичките паркнги на "паркинги и гаражи"-5000лв!
Коментари
за това предложение
Правилно-паркингите платени!Булевард "СЛАВЯНСКИ"-свободен за гражданите.Край на хранителната ясла на партийните кадри!
петров
Иха!Вече няма да ми търчи един чичко със жълта желетка да ми иска 60 ст дето съм спрял за 5 мин.Да ги махнат тези от улицата.Нали са "паркинги".Не "улици и гаражи".СЛАВЯНСКИ свободен и безплатен за паркиране!
шуменец
Няма да е лошо, ако може общината да си върне откритият и закритият паркинг до стадиона / до бившия кашкавален цех /. Грехота е да стои празен с толкова декара площ, при това даден под наем за жълти стотинки
запознат
Някой знае ли какво е предложението но Общинската Администрация?Да ви запозная-искат да бъде създадено общинско предприятие със численост от 55 души наречено "паркинги и гаражи".Кмета еднолично да може да назначава кадрите в него!
Така проста сметка 55 работещи по 600лв заплата,за 12 месеца-БЛИЗО 400 000 ЛВ!Ще плащаме на хрантутниците от "пакинги и гаражи"!А и в допълнение ще даваме по 1 лв дето спираме за 5 минути!
ДВОЕН ГРАБЕЖ!
има желаещи
Със сигурност ще има кандидати за открития и закрития паркинг на хотел Шумен!Този на "астра "център годишно носел печалба от 50 000!А всичките паркнги на "паркинги и гаражи"-5000лв!
иванчо
НЯМА ДА ДАВАМ ПАРИ КАТО ПАРКИРАМ НА ГЛАВНАТА?СУПЕР!
гражданка
Днес като бях в общината чух за някой от управата да казват Митко-тъпото.Кой е той?
към гражданка
СИНЪТ ТИ, АКО НЯМАШ - БАЩА ТИ
шофьор
Няма да даваме пари на тези изедници вече.По примера на бакшишите-те не плащат-ние не плащаме!