Пак отложиха делото за убийството на мировския поп
Шуменският окръжен съд (ШОС) отново отложи делото срещу 67-годишния Тодор Тодоров – Гълъба. Процесът ще продължи следващия месец. Причината за отлагането този път е здравословното му състояние, което не му позволява да даде показания. Гълъба твърди, че страда от рак на гърлото, поради което ще му бъде направена съдебно-медицинска експертиза. На следващото заседание ще бъде призовн и свидетел, който ще бъде разпитан по негова молба.
Гълъба е обвиняем за убийството на свещеника на с. Мировци, община Нови пазар Стефан Каменов. Повдигнатото обвинение е по чл. 199, ал. 2, т. 2 от Наказателния кодекс, за грабеж придружен с убийство. Престъплението е извършено на 29 април 1997 г. в с. Мировци. През 2005 г. ШОС осъди Тодоров за умишлено убийство, но Варненският апелативен съд върна делото поради допуснати процесуални нарушения. Внесеният граждански иск е за общо 40 000 лв., за нанесени неимуществени вреди.
Първоначално обвиняем по делото беше и 48-годишният Александър Гочев. През лятото на 2008 г. обаче той се удави при риболов в Дуранкулашкото езеро и сега процесът се води единствено срещу Тодоров. Старата присъда, която не влезе в сила, се базираше на неговите показания. Той твърдеше, че двамата отишли в дома на Каменов, за да го оберат. Там Гълъба заблъскал дядо Стефан и после го застрелял с два куршума в главата. По-късно заплашил Александър, че ако не си мълчи ще убие и него. Тодор Тодоров отрича всичко това и твърди, че цяла нощ бил по шуменските кръчми.
ШУМ.БГ
Я,КАЖЕТЕ НАЙ ПОСЛЕ КАКВО СТАВА С УБИЕЦА НА АЛЕКСАНДЪР БОРИСЛАВОВ СТОЯНОВ (САШКО)? ЩЕ ОСЪДЯТ ЛИ УБИЕЦА МУ И АКО, КОГА? ЗАЩО МЪЛЧАТ МЕДИИТЕ ПО ТОЗИ ВЯПРОС? ИМА ЛИ ПОВДИГНАТО ОБВИНЕНИЕ И АКО ИМА ПО КАКЪВ ЧЛЕН? ТОЛКОВА ЛИ СА ВЛИЯТЕЛНИ РОДНИНИТЕ НАУБИЕЦА,ЧЕ ДА УСПЕЯТ ДА ПОТУЛЯТ НЕЩАТА? МНОГО ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОР!
Не се впрягайте!Гълъба ще получи званието "осъден посмъртно".Просто трябва да имаме търпение да си доизживее живота.Мен лично ме е заплашвал с мутри, за да не участвам в един търг.
Имам още имам нейде аудиозаписа, но какво от това?
Гълъбът извърши кражба от домът ми,аз КАЗАХ на полицията кой е извършил кражбата и съответно намериха нещата ми в домът му.Мен ме викаха 4 пъти на разпит и да доказвам ,че нещата са мои,него го викаха само един път ,даже не беше и арестуван.И последният път се засякохме в полицията-Гълъба се обърна към мен и каза че никога няма да си получа нещата!Така и стана -вече 5 год. аз не си получавам нещата ,а той не е съден за тази кражба,защото не ставало ясно дали той ги е откраднал!Дори получих писмо от прокуратурата ,където пише,че се прекратява разследването срещу НЕИЗВЕСТЕН извършител!
Коментари
СИОН
Я,КАЖЕТЕ НАЙ ПОСЛЕ КАКВО СТАВА С УБИЕЦА НА АЛЕКСАНДЪР БОРИСЛАВОВ СТОЯНОВ (САШКО)? ЩЕ ОСЪДЯТ ЛИ УБИЕЦА МУ И АКО, КОГА? ЗАЩО МЪЛЧАТ МЕДИИТЕ ПО ТОЗИ ВЯПРОС? ИМА ЛИ ПОВДИГНАТО ОБВИНЕНИЕ И АКО ИМА ПО КАКЪВ ЧЛЕН? ТОЛКОВА ЛИ СА ВЛИЯТЕЛНИ РОДНИНИТЕ НАУБИЕЦА,ЧЕ ДА УСПЕЯТ ДА ПОТУЛЯТ НЕЩАТА? МНОГО ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОР!
Анонимен
А ГЪЛЪБА не беше ли заедно с Александър Гочев, когато Гочев се удави....
СИОН
КЪМ АНОНИМНИЯ: АЗ ПИТАМ ЗА УБИЙСТВОТО КОЕТО СТАНА ПРЕД ЛАВАЦА ПРЕДИ НОВА ГОДИНА! САШКО БЕШЕ НА 22Г.ОТНЕХА МУ МЛАДОСТА! ЛЕКА МУ ПРЪСТ!!!!
Svetiq Duh...Duh
Абе мировския поп не е бил убит... Просто е получил повишение и са го пратили при ШЕФА...
Анонимен
Това за Сашко в Шумен ли става.Нещо съм пропуснал. И кога е тази случка, коя година ?
okokorko
Не се впрягайте!Гълъба ще получи званието "осъден посмъртно".Просто трябва да имаме търпение да си доизживее живота.Мен лично ме е заплашвал с мутри, за да не участвам в един търг.
Имам още имам нейде аудиозаписа, но какво от това?
пострадала
Гълъбът извърши кражба от домът ми,аз КАЗАХ на полицията кой е извършил кражбата и съответно намериха нещата ми в домът му.Мен ме викаха 4 пъти на разпит и да доказвам ,че нещата са мои,него го викаха само един път ,даже не беше и арестуван.И последният път се засякохме в полицията-Гълъба се обърна към мен и каза че никога няма да си получа нещата!Така и стана -вече 5 год. аз не си получавам нещата ,а той не е съден за тази кражба,защото не ставало ясно дали той ги е откраднал!Дори получих писмо от прокуратурата ,където пише,че се прекратява разследването срещу НЕИЗВЕСТЕН извършител!