Близо 300 хил. лв. повече ще бъдат отделени за култура в общинския бюджет спрямо миналата година. Това стана ясно по време на публичното обсъждане на бюджета днес. Предвидените средства са близо 3 600 000 лв., което е 5,7% от общия бюджет на общината, обяви зам.-кметът по бюджет и финанси Александър Генчев.
“Смятам, че предлагаме един изключително балансиран бюджет”, каза директорът на Дирекция “Просвета, култура и младежки дейности” Найден Косев. Той заяви, че приоритети на кметството през годината ще бъдат финансовата стабилност на всички структури в културата, обезпечаване на календара на културните събития и подкрепа за усвояване на фондовете от европейските програми.
Персоналът в читалищата на територията на община Шумен ще се увеличи с 10 бройки и ще достигне 98. Запазва се числеността на работещите в Художествената галерия, Регионалния исторически музей и Регионалната библиотека, каза още Косев. Според думите му, въпреки сложната финансова обстановка, културните дейци ще успеят да се справят не по-лошо от предходната година.
ШУМ.БГ
абе хората мрат от глад и студ като въшки, ровят в казаните, нещо страшно и ужасно се задава,,,то е тук впрочем, те тръгнали "културата " да оправят! безсрамници!
Tочно така 300! Парите бяха приведени веднага в личните им банкови сметки и тримата щастливо отпътуваха на почивка на езкотичен остров с чартъра на общината.
И за тези, като Анонимен явно няма угодия. Като се прави нещо от Култура все се намират група "неудовлетворени граждани" да хулят и недоволстван от "низкото качество" на изявите. Сега, когато се увеличи бюджета на Култура пак сте недоволни. Ей това вече не го разбирам?!? Всеки здравомистлещ човек знае, че с трици маймуни не се ловят но пък всички тези зрелищни мероприятия, по които цъкате възторжено с език срещу телевизора, струват ПАРИ!!!
Та от кое точно сте толкова възмутени не разбрах? Това за глада, студа и хората не мисля, че е проблем на Община Шумен, а на България!
Албенче /Сланева - Бабева/ много бързо се включи и ти , няма ли вече родата ти и ти най-вече да ни освободите от присъствието си , не се ли наядохте вече?
Добре, че увеличиха парите за култура, защкото тъпите и гладните като АНОНИМЕН няма никога да свършат. И ги е яд, че вместо да ги изядад тези пари, ги бил дали за духовна храна.
Ааа да се разберем, аз нямам нищо общо с цитираните фамилии! Това, че на някой им е удобно да си умиват с тях ръцете и да ги обвиняват за всичкото зло на света е друг въпрос.
Тук говорим за култура и за всичките и проявления в този град. Явно сте много икономически неграмотни, за да смятате, че като се лиши културата от пари те автоматично ще отидат по джобовете на данъкоплатците.
Коментари
300
300 хил. повече за Стилиян, Савов и Албена. Не ви ли е срам?
Анонимен
абе хората мрат от глад и студ като въшки, ровят в казаните, нещо страшно и ужасно се задава,,,то е тук впрочем, те тръгнали "културата " да оправят! безсрамници!
Мис Каприз
Tочно така 300! Парите бяха приведени веднага в личните им банкови сметки и тримата щастливо отпътуваха на почивка на езкотичен остров с чартъра на общината.
И за тези, като Анонимен явно няма угодия. Като се прави нещо от Култура все се намират група "неудовлетворени граждани" да хулят и недоволстван от "низкото качество" на изявите. Сега, когато се увеличи бюджета на Култура пак сте недоволни. Ей това вече не го разбирам?!? Всеки здравомистлещ човек знае, че с трици маймуни не се ловят но пък всички тези зрелищни мероприятия, по които цъкате възторжено с език срещу телевизора, струват ПАРИ!!!
Та от кое точно сте толкова възмутени не разбрах? Това за глада, студа и хората не мисля, че е проблем на Община Шумен, а на България!
до мис каприз
Албенче /Сланева - Бабева/ много бързо се включи и ти , няма ли вече родата ти и ти най-вече да ни освободите от присъствието си , не се ли наядохте вече?
Анонимен
Добре, че увеличиха парите за култура, защкото тъпите и гладните като АНОНИМЕН няма никога да свършат. И ги е яд, че вместо да ги изядад тези пари, ги бил дали за духовна храна.
Мис Каприз
Ааа да се разберем, аз нямам нищо общо с цитираните фамилии! Това, че на някой им е удобно да си умиват с тях ръцете и да ги обвиняват за всичкото зло на света е друг въпрос.
Тук говорим за култура и за всичките и проявления в този град. Явно сте много икономически неграмотни, за да смятате, че като се лиши културата от пари те автоматично ще отидат по джобовете на данъкоплатците.