Работници на „Автомагистрали Черно море“ нахлуха в кабинета на областния управител Тодор Тодоров, заради неизплатените им от държавата близо 14 млн.лв.
В 11,00 ч. около 60 души се събраха на поредния мирен протест пред сградата на губернатора. Половин час по-късно обезверените работници повикаха Тодоров по мегафона да слезе при тях, но той не дойде. Председателката на шуменското КНСБ Анета Денева се качи в кабинета му, да го покани лично, но се върна с отговор, че е зает. Тогава работниците се втурнаха да щурмуват сградата, но на входа бяха спрени от полицаи. Те допуснаха до офиса на губернатора само журналисти и шестима от протестиращите, сред които финансовия директор на фирмата Петя Стоянова. Тя обясни, че най-висши държавни служители ги лъжат за парите повече от 2 месеца. Директорът на Национална агенция пътна инфраструктура (НАПИ) Янко Янков обещал, че ще подпише, но вече повече от месец се криел. „Знаете ли какво е всеки ден мъже със сълзи на очи да идват и да искат да им преведем по 50 – 100 лева, защото нямат с какво да си платят сметките?“, попита тя и поиска губернатора да съдейства за парите, както многократно е обещавал. Пред работниците Тодоров се свърза по телефона с Янко Янков и помоли да го приеме в София. Срещата бе уговорена за четвъртък. „Знаете, че нещата не зависят от мен, каквото мога ще направя“, каза областният. Той обеща тази седмица да разговаря лично и с премиера Сергей Станишев, с когото щели да се засекат на партийна конференция.
Припомняме, че признатата сума, която НАПИ дължи на „Автомагистрали Черно Море” АД, е 10 862 000 лв. Други 1 427 978 лева има да им дава Министерството на регионалното развитие и благоустройството за свършена работа по програма "ФАР".
ШУМ.БГ

ШУМ.БГ
Чуй телефонния разговор на Тодор Тодоров с директора на НАПИ Янко Янков.
Коментари
njama takava durjava
Nikade po sveta njama takova pravitelstvo, nikaaaade!
Horata po sveta, naljaha miliardi za da spasjat potuvashti kompanii, koito sa vzemali gresni reshenija i vapreki vsi4ko im se podariha miliardi. Tuk, Avtomagistrali nemoje da si poluchi chestno izkaranite pari ot darjavata. Tova ne e darjava - pravitelstvoto zaslujava zatvor, za nezpazvane na dogovori, za zloupotreba s fondovete i za nasilstveno prinujdavane na kompanii da izpdatat vav finansovi zatrudnenija. Nikade, nikade go njama tova po sveta.
Анонимен
Бахти и областния! Чухте ли го как разговаря по телефона - като недоучил селянин! Ало, ало... дубре дубре... щото тука при мене са... ами куга ши можи да съ видим... дубре, дубре... в четвъртък в идинайси...
шуменка
Може да е селянин ама е послушен-нищо че се излага а излага и нас пред целия свят!Човека свине е гледал , толкова може!
АДЕМ
дай парите на хората бе стига си крал
Анонимен
Бахти и областния! Чухте ли го как разговаря по телефона - като недоучил селянин! Ало, ало... дубре дубре... щото тука при мене са... ами куга ши можи да съ видим... дубре, дубре... в четвъртък в идинайси...