Държавата дава 210 хил.лв за светофар на пътя за „Макак“
Иван Йонков
Национална агенция Пътна инфраструктура (НАПИ) отпусна 210 хил.лв за проектиране и изграждане на светофар на кръстовището на пътя между Шумен и кв. „Макак“. Днес кметът Красимир Костов и директорът на Областното пътно управление Николай Николов са подписали споразумителен протокол, с който Общината се ангажира да поддържа новото съоръжение.
„Срокът за изграждане на светофарната уредба е 3 месеца. Тя трябва да е готова до 27-ми октомври“, обясни на пресконференция днес зам.-кметът по строителство и екология инж. Иван Йонков. Според него урегулирането на кръстовището със светофар не е най-доброто решение, но пътят е държавен и НАПИ решава какво да прави с него. „Ако в бъдеще той бъде предоставен на Общината, тя ще успее бързо да отчужди терени, за да се изгради кръгово движение“, каза Йонков.
ШУМ.БГ
Със въпросния светофар ще има доста повече опечалени. Абсолютна глупост. 210 000 после още за демонтаж. И накрая кръгово като при белите хора. Но парите потънали из разни джобове. Сещате се на кои.
Brawo shte ima nai nakraia krai na katastrofite tam, a dali shte go spazwa niakoi tozi swetofar.Oshte pari waw dgobowete na katadgiite .Kade li shte se skriat.da debnat,
Светофарите са за кръстовища в населени места, а кръговите при пресичане на улици от един клас и с еднаква натовареност на потока.
Огледайте се малко из Европа - там трябва да е непресичащо се кръстовище. Хора, предимство има този който се движи по главния път и следва да се създават условия за поддържане на разрешената скорост 90км.
Второстепенния път ще се влива отстрани, както и на другия изход на околовръстното за В.Преслав. Там защо няма тежкикатастрофи.
Дайте 3 млн. ако трябва, но наистина спрете серията от черни забратки.
Този , който е предложил сфетор и случайно има диплома в тая област - нека си ходи при некъдърниците.
готов съм да споря, а за сумата - проектиране 100 хил., изграждане 70 хил. и уредба 40 хил. - така излизат сметките (в едно с комисионните разбира се)
Браво на Георгиев,дайте му парите и да свърши работата.И не мога да разбера-защо 3 месеца е срока-толкова много ли неотложна друга работа има че тази да чака.Благодаря.
Коментари
Ха Ха
Със въпросния светофар ще има доста повече опечалени. Абсолютна глупост. 210 000 после още за демонтаж. И накрая кръгово като при белите хора. Но парите потънали из разни джобове. Сещате се на кои.
newinnia
Brawo shte ima nai nakraia krai na katastrofite tam, a dali shte go spazwa niakoi tozi swetofar.Oshte pari waw dgobowete na katadgiite .Kade li shte se skriat.da debnat,
Георгиев
Опомнете се какъв сфетофар, какво кръгово.
Светофарите са за кръстовища в населени места, а кръговите при пресичане на улици от един клас и с еднаква натовареност на потока.
Огледайте се малко из Европа - там трябва да е непресичащо се кръстовище. Хора, предимство има този който се движи по главния път и следва да се създават условия за поддържане на разрешената скорост 90км.
Второстепенния път ще се влива отстрани, както и на другия изход на околовръстното за В.Преслав. Там защо няма тежкикатастрофи.
Дайте 3 млн. ако трябва, но наистина спрете серията от черни забратки.
Този , който е предложил сфетор и случайно има диплома в тая област - нека си ходи при некъдърниците.
готов съм да споря, а за сумата - проектиране 100 хил., изграждане 70 хил. и уредба 40 хил. - така излизат сметките (в едно с комисионните разбира се)
някой си
Браво на Георгиев,дайте му парите и да свърши работата.И не мога да разбера-защо 3 месеца е срока-толкова много ли неотложна друга работа има че тази да чака.Благодаря.