28 300 лв. дали кандидат-депутатите от Шумен за парламентарните избори
Снимка: capital.bg
28 300 лв. собствени пари са дали кандидатите за народни представители от Шуменска област за предизборните кампании на своите партии. Това става ясно от документи, публикувани днес в интернет страницата на Сметната палата. Парични дарения за парламентарните избори са направили само кандидатите на БСП и ДПС, сочат отчетите на политическите сили. Най-голямата сума е дадена от народния представител от БСП Димитър Дъбов, който се е отчел с 5000 лв. Кандидатите на ДПС Касим Дал, Христо Бисеров, Четин Казак и Георги Колев пък са броили по 4900 лв. Баки Хюсеинов и Парашкева Вичева от БСП са отделили по 1500 лв., а Симона Паносян (БСП) се е отчела със 700 лв.
Малко над 21 хил. лв. е струвала предизборната кампания на ГЕРБ в Шуменска област. Тази сума е изразходвана за реклама в електронни и печатни медии, както и за билбордове. Медийната кампания на БСП за парламентарните избори е излязла близо 16 500 лв., като 11 хил. лв. от тях са били дадени за реклама в печатни медии. В Шуменска област НДСВ се е рекламирала с 6600 лв., а ЛИДЕР – с 5200 лв. В отчета на ДПС, както и на още 9 партии и коалиции, участвали на парламентарните избори, не са посочени суми за реклама в шуменски медии.
Най-скъпата кампания в национален мащаб е била тази на БСП. Разходите на „столетницата“ са 1 999 052 лв. Синята коалиция е втора с 1 998 260 лв., а ДПС - трета с 999 708 лв. Кампанията на НДСВ е струвала 996 943 лв., на ЛИДЕР – 956 465 лв., а на ГЕРБ – 826 387 лв.
ШУМ.БГ
Не е новост, за съжаление , това, че кандидатите за депутати си плащат местата в листите. Това не е ли корупция в една от най- уродливите и форми? Чудя се само, след като се знае, че в Шумен БСП не може да вземе повече от едно депутатско място(поне докато Дъбов е водач на листа),защо следващите в листата въобще плащат?!
Всеки може да влезе в сайта на сметната палата да види кой колко давал. Там пише, че от ГЕРБ не са давали лични пари, така че, ЕХОООО, коректно си е инфото в сайта. Ако от ГЕРБ са дали и не са декларирали си е техен проблем.
Руменчо Русев и той си беше заделил някай лев за предизборната си кампания но уви,Волен го"предаде" и неможа да израсходва парите които с толкова ЛИШЕНИЯ,ТРУД И ГЛАД БЕШЕ СПЕСТИЛ. ДАне говорим колко болка и мъка причини на ДАНИЕЛЧЕТО! ТОЛКОВА Я ЛЪГА,ЛЪГА ЧЕ ,НА ЕСЕН ЩЕ Я ОТВЕДЕ В СОФИЯ ИЧЕ ЩЕ ЗАЖИВЕЯТ ДВАМАТА КАТО ВПРИКАЗКИТЕ ,В ШИРОК ПРОСТОРЕН ДЕПОТАТСКИ АПАРТАМЕНТ......ЕЕ-ХХ!
Коментари
Анонимен
Защото съветника му Петър Рафаилов го е посъветвал.Ето затова Димитър Александров няма дарения.
Хъм
Де го чукаш, де се пука.
?
ОТКОГА П.РАФАИЛОВ Е СЪВЕТНИК НА М.АЛЕКСАНДРОВ?МАЛКО ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ.
ЕХООООООО
ШУМ.БГ - НЕ СТЕ КОРЕКТНИ В ИНФОРМАЦИЯТА - Я ПОДАЙТЕ ОТ ГЕРБ, ОТ АТАКА И Т.Н - КАНДИДАТИТЕ С ПО КОЛКО ЛЕВА СА УЧАСТВАЛИ
А АКО НЕ СА ДАВАЛИ И ЛИ ПЪК НЕ ЗНАЕТЕ СЪЩО КАЖЕТЕ
ЗАЩОТО АЗ ЗНАМ И ЩЕ ВИ ЗАМРЪЗНАТ УСМИВКИТЕ - ДО 4 ПЪТИ ПОВЕЧЕ
ХА БЪДЕТЕ ЗДРАВИ
@
Не е новост, за съжаление , това, че кандидатите за депутати си плащат местата в листите. Това не е ли корупция в една от най- уродливите и форми? Чудя се само, след като се знае, че в Шумен БСП не може да вземе повече от едно депутатско място(поне докато Дъбов е водач на листа),защо следващите в листата въобще плащат?!
Анонимен
Всеки може да влезе в сайта на сметната палата да види кой колко давал. Там пише, че от ГЕРБ не са давали лични пари, така че, ЕХОООО, коректно си е инфото в сайта. Ако от ГЕРБ са дали и не са декларирали си е техен проблем.
878
Крайно време е от ГЕРБ да признаят, че зад Александров седи Рафаилов.
ха ТАКА
Руменчо Русев и той си беше заделил някай лев за предизборната си кампания но уви,Волен го"предаде" и неможа да израсходва парите които с толкова ЛИШЕНИЯ,ТРУД И ГЛАД БЕШЕ СПЕСТИЛ. ДАне говорим колко болка и мъка причини на ДАНИЕЛЧЕТО! ТОЛКОВА Я ЛЪГА,ЛЪГА ЧЕ ,НА ЕСЕН ЩЕ Я ОТВЕДЕ В СОФИЯ ИЧЕ ЩЕ ЗАЖИВЕЯТ ДВАМАТА КАТО ВПРИКАЗКИТЕ ,В ШИРОК ПРОСТОРЕН ДЕПОТАТСКИ АПАРТАМЕНТ......ЕЕ-ХХ!
Анонимен
Златев затова ли е бесен на Митко Александров? Какво излиза сега, че Петьо Рафаилов е претаковал Златев. Голяма болка!