Румен Христов взе сребро на международната олимпиада по информатика
Снимка: Школа "А и Б"
Шуменецът Румен Христов спечели сребърен медал на завършилата днес в Пловдив Международна олимпиада по информатика. Медали взеха и другите двама представители на ПМГ "Нанчо Попович", съобщиха за ШУМ.БГ от Школа „А и Б“.
Румен се представи най-добре от всички българи на състезанието, като за златен медал не му достигнаха само 20 точки, „Той обаче е едва девети клас и има шанс да се пребори за него на следващата международна олимпиада в Канада“, каза ръководителката на „А и Б“ Бисерка Йовчева, подготвила състезателите. Момчил Иванов спечели също сребърен медал, а Михаил Ковачев взе бронз.
България спечели общо 4 сребърни и 4 бронзови медала. Останалите два сребърни медала бяха грабнаха Момчил Томов от Плевен и Стефан Аврамов от Велико Търново. И двамата участват в международна олимпиада за втори път. Освен Михаил Ковачев бронзови медали завоюваха Иван Георгиев от Плевен, Антон Анастасов от Хасково и представителя на домакините Ясен Трифонов.
В международното жури беше включен и Ростислав Руменов, бивш шуменски състезател по програмиране.
ШУМ.БГ
Уважаеми господин/госпожице/госпожо Europe, ако не беше госпожа Бисерка Йовчева тези хлапетии нямаше да знаят, че съществуват състезания по информатика. Дори и да знаеха МОЖЕ БИ щяха да стигнат до някъде, но в никакъв случай на нивото, на което са в момента. Много е лесно да гледаш отстрани и да съдиш. Колкото до начина, по който преподава - на мен също ми е преподавала и мога с чиста съвест да заявя, че няма друг във Факултета по математика и информатика на ШУ, който преподава толкова добре. Това, че на вас и вашите колеги не ви харесва, означава, че мястото Ви не е там и сте в тази специалност просто, защото другаде не са Ви приели.
Международна олимпиада по ИНФОРМАТИКА в България! Безапелационно представяне на Участниците от Шумен! Заслужен успех от положения техен и на ръководителите труд!Пожелавам здраве, амбиция и заслужена почивка на младите таланти!
А тези, които не разбират мащабите на успеха,не умеят и да го приемат.
Много ви моля да не обръщате внимание на пишещите олигофрени и да ги поучавате. Тези "хора" не подлежат на развитие. А на момчета - поздравления и да не бягат в бъдеще от майка България, защото сега тя ги учи и храни и те са и задължени. Но малко ме съмнява дали след време няма да ги купят, а България да остане като безплатен донор на "великите" богаташи, за които всеки от нас работи по някакъв начин.
ToHu, nedei da govori6 gluposti. Dali otborut 6te go vodi Iov4eva ili nqkoi drug e bez zna4enie. Osven tova sum siguren,4e v Bulgaria ima i po-dobri ot taq Biserka...
Europe, Тогава защо друга школа в страната(под "щкола" имам предвид място, на което подготвят състезатели) не може да се похвали с подобни успехи? Повярвай ми - не е защото в Шумен са най-умните деца. Умни има навсякъде. Ще те помоля да спреш да коментираш, защото нямаш абсолютно никаква представа коя в Бисерка Йовчева за България в областта на състезателното програмиране.
"az i mnogo drugi kolegi ne sa dovolni ot na4ina po koito prepodava" Объркал си специалността. Щом си толкова гениален и не хващащ нищо на упражнения, с каква наглост коментираш за състезателно програмиране? Или за тебе всичко е еднакво, щом става въпрос за програмиране? Като ти е толкова трудно, запиши Български език например - явно имаш нужда.
Bi serka ne stava.Tova e istinata. Siguren sum,4e ima 1000 p1ti po-dobri ot neq v TU-Sofia ili puk v SU... A neka da vi pitam otvorkovci-za6to sled kato e tolkova dobra, ne otide da raboti kato programist v USA i da vzema golemite kinti,a? a puk toz ili taq До Europe da spr1t da pi6at gluposti,4e se izlagat ve4e...
Коментари
0g1
(bow)(bow)(bow)
Остава да почерпят! :P :D
ToHu
Уважаеми господин/госпожице/госпожо Europe, ако не беше госпожа Бисерка Йовчева тези хлапетии нямаше да знаят, че съществуват състезания по информатика. Дори и да знаеха МОЖЕ БИ щяха да стигнат до някъде, но в никакъв случай на нивото, на което са в момента. Много е лесно да гледаш отстрани и да съдиш. Колкото до начина, по който преподава - на мен също ми е преподавала и мога с чиста съвест да заявя, че няма друг във Факултета по математика и информатика на ШУ, който преподава толкова добре. Това, че на вас и вашите колеги не ви харесва, означава, че мястото Ви не е там и сте в тази специалност просто, защото другаде не са Ви приели.
ПОЗДРАВЛЕНИЯ
Международна олимпиада по ИНФОРМАТИКА в България! Безапелационно представяне на Участниците от Шумен! Заслужен успех от положения техен и на ръководителите труд!Пожелавам здраве, амбиция и заслужена почивка на младите таланти!
А тези, които не разбират мащабите на успеха,не умеят и да го приемат.
---
Много ви моля да не обръщате внимание на пишещите олигофрени и да ги поучавате. Тези "хора" не подлежат на развитие. А на момчета - поздравления и да не бягат в бъдеще от майка България, защото сега тя ги учи и храни и те са и задължени. Но малко ме съмнява дали след време няма да ги купят, а България да остане като безплатен донор на "великите" богаташи, за които всеки от нас работи по някакъв начин.
newinnia
I wtoro miasto mu e mnogo???
Europe
ToHu, nedei da govori6 gluposti. Dali otborut 6te go vodi Iov4eva ili nqkoi drug e bez zna4enie. Osven tova sum siguren,4e v Bulgaria ima i po-dobri ot taq Biserka...
ToHu
Europe, Тогава защо друга школа в страната(под "щкола" имам предвид място, на което подготвят състезатели) не може да се похвали с подобни успехи? Повярвай ми - не е защото в Шумен са най-умните деца. Умни има навсякъде. Ще те помоля да спреш да коментираш, защото нямаш абсолютно никаква представа коя в Бисерка Йовчева за България в областта на състезателното програмиране.
До Europe
"az i mnogo drugi kolegi ne sa dovolni ot na4ina po koito prepodava" Объркал си специалността. Щом си толкова гениален и не хващащ нищо на упражнения, с каква наглост коментираш за състезателно програмиране? Или за тебе всичко е еднакво, щом става въпрос за програмиране? Като ти е толкова трудно, запиши Български език например - явно имаш нужда.
Europe
Bi serka ne stava.Tova e istinata. Siguren sum,4e ima 1000 p1ti po-dobri ot neq v TU-Sofia ili puk v SU... A neka da vi pitam otvorkovci-za6to sled kato e tolkova dobra, ne otide da raboti kato programist v USA i da vzema golemite kinti,a? a puk toz ili taq До Europe da spr1t da pi6at gluposti,4e se izlagat ve4e...