Подновяват маркировката на част от шуменските улици
Започна подновяването на хоризонталната маркировка на шуменските улици, съобщиха на пресконференция днес в Общината.
Заради липса на пари ще бъдат боядисани около 800 кв.м пешеходни пътеки. Кметството е намерило само 5400 лв., а за пълно подновяване на маркировката са нужни 100 хил.лв. Осигурените средства ще стигнат за подновяване на пешеходните пътеки около училищата, детските градини, по-важните административни сгради, както и по булевардите „Славянски“, „Симеон Велики“ и ул. „Климент Охридски“. За да бъде свършена работата по-бързо са наети 2 фирми – „Барс“ АД и „Паркинги, гаражи и благоустройство“. Частната ще боядиса 600 кв.м за 4100 лв., а общинската 200 кв.м за 1300 лв.
„Имахме желание за цялостна премаркировка, но тя щеше да излезе много скъпа. Според Закона за движение по пътищата хоризонталната маркировка е донякъде пожелателна, основна е вертикалната“, каза старши експертът по пътища в Общината Веселина Великова и призова водачите на моторни превозни средства да гледат повече знаците.
Тя обясни, че цялостно премаркиране е правено през есента на 2007-ма година.
ШУМ.БГ
През2007 се дадоха 100 хил. лева общински /наши пари/за хоризонтална маркировка . На кръстовището пред нас боята се изтри след първата седмица.Този път съм си приготвил камерата да заснема кой ще "освежи" вече липсващата маркировка и колко време ще трае. Ще изпратя диска на кмета....Г-н Кмете искам да ви запитам колко време трябва да трае гаранцията на маркировката?
Коментари
Анонимен
ami razbirase 4e nqma da ima pari nali ob6tinarite gi kradat
нато
През2007 се дадоха 100 хил. лева общински /наши пари/за хоризонтална маркировка . На кръстовището пред нас боята се изтри след първата седмица.Този път съм си приготвил камерата да заснема кой ще "освежи" вече липсващата маркировка и колко време ще трае. Ще изпратя диска на кмета....Г-н Кмете искам да ви запитам колко време трябва да трае гаранцията на маркировката?