Президентът води Красимир Костов в Корея, Австралия и Шри Ланка
Снимка: Архив
Кметът на Шумен Красимир Костов е включен в официалната делегация, водена от президента Георги Първанов, която ще посети Република Корея, Австралия и Шри Ланка. Посещението ще бъде в периода от 25 октомври до 1 ноември, съобщиха от пресцентъра на Община Шумен. В състава на делегацията са министърът на икономиката Трайчо Трайков, министърът на културата Вежди Рашидов, социалният министър Тотю Младенов, двама зам.-министри и други. Единственият градоначалник в делегацията, освен Красимир Костов, е кметът на Перник Росица Янакиева.
В Република Корея са предвидени разговори на президентите на двете страни. В тяхно присъствие ще бъдат подписани документи в областта на културата и образованието, социалната сигурност и защитата на класифицирана информация. Кметът на Шумен ще проведе среща с градоначалника на Кьонгджу с цел установяване на партньорски отношения между двата града.
В Австралия са предвидени срещи на Георги Първанов с генерал-губернатора Куентин Брайс. Държавният глава и придружаващите го ще се срещнат и с представители на българската общност, която наброява повече от 12 хиляди души. В рамките на визитата в Сидни ще се проведе бизнес–форум, на който ще бъдат представени инвестиционните възможности в България.
В Шри Ланка делегацията ще участва в голям бизнес-форум за представяне на инвестиционните възможности в България.
Красимир Костов ще заплати само разходите за седем нощувки в трите страни, които са в рамките на нормативно определените командировъчни в размер до 120 долара на вечер, уточниха от пресцентъра на Община Шумен.
ШУМ.БГ
142325
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Костов щял да заплати?!? (с лични средства ли, Община Шумен???) само разходите за нощувки... А храната, пиенето и пътя дядо ми ли ще ги плати? Нали пак от нашите данъци иде всичко беееееей, малоумници!
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
grajdanin
nasiyat kmet e golyama rabota beeeeeeeeeeee
Анонимен
да, голямо шкембе е!
Анонимен
Костов щял да заплати?!? (с лични средства ли, Община Шумен???) само разходите за нощувки... А храната, пиенето и пътя дядо ми ли ще ги плати? Нали пак от нашите данъци иде всичко беееееей, малоумници!
Анонимен
Пък и 120$.....не ставайте смешни. За тази сума в София няма приличен хотел
Анонимен
ох какъв мамин сладък е излязъл на снимката :D