Красимир Минчев: Община Шумен първа ще получи военни имоти за стопанисване
Красимир Минчев
Община Шумен ще бъде една от първите в страната, която ще получи военни имоти за стопанисване. Това заяви днес народният представител от ГЕРБ Красимир Минчев, по време на среща между кметове от областта и губернатора на Шумен Димитър Александров. “Имам уверение от Министерството на отбраната, че когато процедурата бъде утвърдена, нашата община ще бъде една от първите”, каза депутатът, който е член на парламентарната комисия по европейските въпроси и контрол на европейските фондове.
Военните имоти ще се предават на общините със специални договори, които се разработват в момента, обясни Минчев. “Това ще става при проявен интерес от общините, но в никакъв случай – безразборно”, уточни той. “Правителството прави всичко възможно, за да защити интереса на държавата. С отдаването на имотите на общините ще бъдат съкратени и разходите за охраната им, които само през 2008 г. са около 28 млн. лв.”, каза народният представител.
ШУМ.БГ
А защо са останали малко? Господинът на снимката нали е военен, вече и народен представител - да излезе пред гражданите и да покаже за колко пари и кога са продадени от държавната "Войнтех" военни имоти, на кого. Ето ви скандал и с наскоро продаден на някакъв Черен Красьо военен имот, какво още? Ще има ли съд за ръководителите на "Войнтех" за тези продажби, ще се преразгледат ли тези договори - много материал има!
Моето лично мнение е, че държавата не трябва да подарява на общините имотите си.
Коментари
Мария
Стискам палци на ГЕРБ.Въведете правила срещу всякаква корупция!Имате ли смелост да се справите с корумпирани ваши членове?
Аз
А защо са останали малко? Господинът на снимката нали е военен, вече и народен представител - да излезе пред гражданите и да покаже за колко пари и кога са продадени от държавната "Войнтех" военни имоти, на кого. Ето ви скандал и с наскоро продаден на някакъв Черен Красьо военен имот, какво още? Ще има ли съд за ръководителите на "Войнтех" за тези продажби, ще се преразгледат ли тези договори - много материал има!
Моето лично мнение е, че държавата не трябва да подарява на общините имотите си.
Анонимен
Минчев, хвърли едно око на блога на Крумов, най - горе - вдясно!
Батко
"Ни в клин,ни в ръкав",но телеграмите на Крумов от 07.ноември 2009г. са десятката!