Данъкът за придобиване на имущество остава 2.2%, налогът за всички МПС-та скача с 25 на сто
Данъкът за придобиване на имущество ще остане 2.2%. Това решиха членовете на постоянната комисия по “Бюджет и финанси” към местния парламент, отхвърляйки предложението на общинска администрация за увеличение до 2.8 на сто. Общинските съветници Христо Дечев, Бисер Балинов и Николай Константинов опонираха на зам.-кмета по бюджет и финанси Александър Генчев, който преди гласуването заяви, че средствата от увеличението “са единственият начин за формиране на допълнителни приходи” в общинската хазна. Иван Иванов и Сюлейман Бакиев се въздържаха. Първият поиска налогът да се вдигне до 2.5%, но до гласуване на предложението му не се стигна. “Нали разбирате, че утре вие ще диктувате какво ще се пише в общинския бюджет. С това гласуване - диктувате какво няма да се пише”, заяви кметът Красимир Костов.
Данъкът върху превозните средства също няма да се вдигне в такъв размер, за който настоява администрацията. По предложение на Христо Дечев налогът за всички МПС-та ще скочи равномерно – с 25 на сто. “В предложението на администрацията няма никаква логика, защото според тях ръстът за различните МПС-та е различен. Завишение с над 25% е неприемливо”, отбеляза той. Бисер Балинов поиска данъкът за автобусите да скочи до максимално предвидения в закона размер, но идеята му не бе подкрепена. Според думите му, ако предложението на общинска администрация мине на сесийна зала, данъкът на неговата кола ще бъде 308 лв., като в същото време за един 50-местен автобус с катализатор ще се плащат 100 лв.
Бюджетна комисия реши още, че всички училища ще плащат 1/4 от дължимата такса смет, а разликата между пълния размер ще бъде за сметка на общинските приходи и ще се включва в план сметката.
Окончателните решения ще бъдат взети на заседание на Общинския съвет, което ще се проведе във вторник.
ШУМ.БГ
Ами съкратете си чиновниците бе Кмете,защо не проследите как си уплътняват работното време,значи много повече от необходимите ви за нормална работа,стига с тия данъци бе по-лошо от турско стана бе срама нямате ли от хората никакви условия за икономическо развитие на града само търговия и данъци ужас.
Кмете вземете се в ръце и помислете малко какво да направите за да дойдат пари в общината, както всички ние го правим, така с увеличаване на данъци всеки знае, ама това увеличение не е безкрайно и ще дойде време когато хората ще спрат да ви ги плащат.
Това е най-нещастния общински съвет, който може да бъде сформиран! Престъпник до безделник! Ако бяхме разиграли местата на томбола в града - може би щеше да е по-добре.
Световната практика е доказала - вдигането на данъците никога не носи положителен резултат!
Такава политика се прави само от безхаберни хора, в случая псевдо-бизнесмени, с болни мераци за политика, които и една книга по икономика не са прочели!
че е много прав в коментара си "точно", въпросът е как да се противопоставим на тези безумни решения.Предчувствието ми подсказва , че и това решение ще мине при гласуване в зала.Не е ли дошло време вече да упражним натиск на общинските съветници, които забравиха защо влязоха в местния парламент и чии интереси трябва да защитават.Дали не трябва да обградим сградата в деня , в който се провежда сесията и ги накараме под натиск да се вслушат в гласовете ни?
Никакъв натиск не може да се упражни, защото ние не сме обединено гражданско общество и не можем заедно да отстояваме позициите си!
Единствения начин е "да пием една студена вода", но на следващите местни избори, моля ви се гледайте хора за кого гласувате! Въпреки че... в Шумен няма кадърни и почтени хора!
съгласен съм с теб Тончо , че едва ли ще има привърженици тази моя идея. На нас по ни харесва да стоим на топло /който го има/, да мърморим и псуваме, да се самосъжеляваме , отколкото да преминем към активни и ефективни действия в защита на собствените си интереси. За съжаление.
Коментари
???
Ами съкратете си чиновниците бе Кмете,защо не проследите как си уплътняват работното време,значи много повече от необходимите ви за нормална работа,стига с тия данъци бе по-лошо от турско стана бе срама нямате ли от хората никакви условия за икономическо развитие на града само търговия и данъци ужас.
Анонимен
До някой си. Ами продай си колата, защото за нея и бензин трябва, а ти явно не можеш да си го позволиш.
Защо не :)
Като им се разминава безнаказано.. защо да не го правят? Правете си изводите! :)))
xxx
Защо веднъй не гласуват да намалят нещо,вместо само да се чудят какво да вдигат.
123
Кмете вземете се в ръце и помислете малко какво да направите за да дойдат пари в общината, както всички ние го правим, така с увеличаване на данъци всеки знае, ама това увеличение не е безкрайно и ще дойде време когато хората ще спрат да ви ги плащат.
toncho
Това е най-нещастния общински съвет, който може да бъде сформиран! Престъпник до безделник! Ако бяхме разиграли местата на томбола в града - може би щеше да е по-добре.
Световната практика е доказала - вдигането на данъците никога не носи положителен резултат!
Такава политика се прави само от безхаберни хора, в случая псевдо-бизнесмени, с болни мераци за политика, които и една книга по икономика не са прочели!
то е ясно
че е много прав в коментара си "точно", въпросът е как да се противопоставим на тези безумни решения.Предчувствието ми подсказва , че и това решение ще мине при гласуване в зала.Не е ли дошло време вече да упражним натиск на общинските съветници, които забравиха защо влязоха в местния парламент и чии интереси трябва да защитават.Дали не трябва да обградим сградата в деня , в който се провежда сесията и ги накараме под натиск да се вслушат в гласовете ни?
toncho
Никакъв натиск не може да се упражни, защото ние не сме обединено гражданско общество и не можем заедно да отстояваме позициите си!
Единствения начин е "да пием една студена вода", но на следващите местни избори, моля ви се гледайте хора за кого гласувате! Въпреки че... в Шумен няма кадърни и почтени хора!
то е ясно
съгласен съм с теб Тончо , че едва ли ще има привърженици тази моя идея. На нас по ни харесва да стоим на топло /който го има/, да мърморим и псуваме, да се самосъжеляваме , отколкото да преминем към активни и ефективни действия в защита на собствените си интереси. За съжаление.