155 улици в Шумен ще останат блокирани, ако падне по-голям сняг. Това алармира управителят на „Паркинги, гаражи и благоустройство“ Момчил Цветков пред Щаба за ръководство и координация при бедствия, свикан днес от кмета Красимир Костов. Останалите улици в града се чистят от "Титан-БКС".
„Може ли да чистим толкова много улици само с 2 малки челни товарача с гребла от по 1 метър? Тези машини са за тротоари, а не за улици“, каза Цветков и добави, че Община Шумен е трябвало да осигури дружеството с много повече техника. „Не съм доволен, държа на категорична промяна в отношението ви, ако не – ще има промени при вас. Който не е в темпото, си отива“, отвърна кметът. По-късно той не пожела да обясни какви промени ще направи в общинското предприятие, ако не се справи с обстановката.
На заседанието стана ясно още, че се очакват проблеми и при чистенето на републиканската пътна мрежа. „Барс“ АД, която е сред 4-те фирми сключили договор с държавата, разполага с гориво само за 3-4 дни. „Все още не са разплатени парите за миналата зима“, оплака се шефът на „Барс“ Данко Добрев. От Фонд "Републиканска пътна инфраструктура" вчера са превели на фирмата 50 хил.лв, което обаче е едва 5% от дължимото. Фирмата почиства 219 км от държавната пътна мрежа в южната част на Шуменска област, както и 140 км общински пътища. „Очаква се до няколко дни Министерски съвет да отпусне 40 млн.лв и да се даде глътка свеж въздух на пътноподдържащите фирми“, каза директорът на Областното пътно управление Николай Николов.
Представителите на ВиК-Шумен, Е.ОН, „Титан-БКС“, Топлофикация, и „Шумен пътнически автотранспорт“ заявиха, че имат готовност за работа при усложнена зимна обстановка.
В близките дни метеоролозите очакват минусови температури и снеговалежи в Шуменско.
ШУМ.БГ
Няма да останат блокирани улиците -спокойно.Ние колегите (боклуджии )поне по една пьтека ще направиме от кош до кош така че спокойно -поне по една пьтека ще има за минаване по пьтищата ;)
klona na cvetkov ve4e e otrqzan , ot 01.01.2010 godina drujestvoto 6te ima nov upravitel. to sega e v likvidaciq , likvidatoa e babev , taka 4e da vry6ta kompa deto go otkradna i da si hodi
Тези улици просто няма да се оправят никога, пътя е или изкопан или е пропаднал вследствие на некъдърен ефтиноструващ ремонт; запълнени с пръст,ями които се разтичат и издълбават още повече. Не ги ли е срам на всичкото отгоре да събират данък на хората, че "карат" по тези "улици"?!
Ето какво прочетох за бъдещата сесия,което никой не коментира.
ПИТАНЕ:
Защо кметът на общината не изпълнява императивното изискване на разпоредба на чл.44 ал1 т7 от Закона за местното самоуправление и местната администрация за внасяне в общински съвет два пъти годишно на отчет за изпълнение на актовете на колективният орган на местното самоуправление.
Питане на председателя на Общинският съвет към Кмета на Общината.
Коментари
СМЕШНИЯ КМЕТ
ЗА ДВЕ ГОДИНИ КМЕТУВАНЕ КМЕТА СТАНА ОТ
Ч Е С Т Н И Я ----- С М Е Ш Н И Я .
боклуджията
Няма да останат блокирани улиците -спокойно.Ние колегите (боклуджии )поне по една пьтека ще направиме от кош до кош така че спокойно -поне по една пьтека ще има за минаване по пьтищата ;)
dadan
klona na cvetkov ve4e e otrqzan , ot 01.01.2010 godina drujestvoto 6te ima nov upravitel. to sega e v likvidaciq , likvidatoa e babev , taka 4e da vry6ta kompa deto go otkradna i da si hodi
*
Тези улици просто няма да се оправят никога, пътя е или изкопан или е пропаднал вследствие на некъдърен ефтиноструващ ремонт; запълнени с пръст,ями които се разтичат и издълбават още повече. Не ги ли е срам на всичкото отгоре да събират данък на хората, че "карат" по тези "улици"?!
крокотак
Едно време имаше лов на вещици, а сега лов на маймуни с трици.
Анонимен
Данко, мълчи бре! Ти нали си съдружник в Титан - БКС?
цома
Кмете, толкова си смешен, че не заслужаваш вече и коментари
точка 26 от сесията
Ето какво прочетох за бъдещата сесия,което никой не коментира.
ПИТАНЕ:
Защо кметът на общината не изпълнява императивното изискване на разпоредба на чл.44 ал1 т7 от Закона за местното самоуправление и местната администрация за внасяне в общински съвет два пъти годишно на отчет за изпълнение на актовете на колективният орган на местното самоуправление.
Питане на председателя на Общинският съвет към Кмета на Общината.
newinnia
Casat e 2. 30 i oshte niama nikoi po patia da e chistil!!!!!!!!!!!!!!!!!!