БКС отказа да чисти малките улици, Общината пита други 5 фирми
Улица "Владайско въстание" е сред големите 60, които се чистят от "Титан-БКС"
„Титан БКС” отказва да поеме чистенето на 155-те малки улици в града, съобщиха от кметството. Затова администрацията е решила да обяви нова обществена поръчка.
„Изпратени са покани за участие до 5 фирми с по-големи технически възможности. До 12,00 ч. на 22-ри декември „Барс” АД, „Автомагистрали „Черно море” АД, „Строителна механизация”, „Марински” и „НСП-АТ” трябва да представят в общината техническа и ценова информация относно възможностите им за почистване на улиците при зимни условия“, се казва в писмото на Общината до медиите.
Припомняме, че до спешното търсене на почистваща фирма се стигна, след като преди дни общинско предприятие „Паркинги и гаражи” обяви, че не може да се справи със задачата, заради недостиг на техника. Общинска администрация покани „Титан БКС”, но в изпратения от фирмата до Община Шумен факс те казаха, че нямат „техническа готовност за извършване на допълнителни услуги“.
От кметството заявиха, че имат възможност да реагират в случай, че метеорологичните условия се влошат преди подписването на новия договор. На „Паркинги и гаражи” е възложено почистването на паркингите и част от тротоарите в централната градска част.
ШУМ.БГ
Искам някой от управниците на този град да се опита да излезе от паркинга на ул.Марица24 или Марица 22.Тук и през лятото става като езеро а представете си сега едно ледено езеро...
Да не говорим, че баирите до ул Васил Априлов са ледени пързалки! По тях минават непрекъснато деца,който отиват на училище. А днес по улица Васил Априлов беше и малък потоп! Течеше ледена вода между камари от лед? И това ли е малка улица? Нали от там се стига до болницата?
Нашето езеро ще продължава да се пълни по-вече като се стопи и този сняг,защото никъде няма отводнителни шахти.Ние ще си ходим в локвите като в малко гето! И се питам това ще опрости ли данък сгради и смет? Ами данъка на колата? Нали тази кола ще иска ремонт след като върви като по четвъртокласен път?
Нека някой от управниците се заинтерисува и от тези жители и данокоплатци на града!
защо сте такива неблагодарници бе хора, кво седите на топло и само оправяте и хулите хората.Я седнете вие на техните столове да ви гледаме сеира тогава. А за Марински не знам къде ще слага гребла, но със сигурност ще си свърши по добре работата от някои други. Точно такива управници като него ни трябват
Коментари
Гражданин на Шумен
Искам някой от управниците на този град да се опита да излезе от паркинга на ул.Марица24 или Марица 22.Тук и през лятото става като езеро а представете си сега едно ледено езеро...
Да не говорим, че баирите до ул Васил Априлов са ледени пързалки! По тях минават непрекъснато деца,който отиват на училище. А днес по улица Васил Априлов беше и малък потоп! Течеше ледена вода между камари от лед? И това ли е малка улица? Нали от там се стига до болницата?
Нашето езеро ще продължава да се пълни по-вече като се стопи и този сняг,защото никъде няма отводнителни шахти.Ние ще си ходим в локвите като в малко гето! И се питам това ще опрости ли данък сгради и смет? Ами данъка на колата? Нали тази кола ще иска ремонт след като върви като по четвъртокласен път?
Нека някой от управниците се заинтерисува и от тези жители и данокоплатци на града!
хаха
прадавам гребло за снегопочистване за х6 ако ика марински и компания да ми се обади
може и на шошо за х5 да дам - дави таковам в нагрите копелета
АХА
защо сте такива неблагодарници бе хора, кво седите на топло и само оправяте и хулите хората.Я седнете вие на техните столове да ви гледаме сеира тогава. А за Марински не знам къде ще слага гребла, но със сигурност ще си свърши по добре работата от някои други. Точно такива управници като него ни трябват