За по-малко от шест часа полицаите установиха и задържаха извършител на грабеж от частен дом в село Ивански. 27-годишния С.Г. от същото село, който е криминално проявен влязъл в къщата на 86-годишната Йорданка П. през нощта на 18 срещу 19 декември, нанесъл и побой и взел от портмонето и сумата от 54 лв. Старицата живеела сама и за нея се грижили две жени от селото на 67 и 70 години. Преди обира през деня те посетили възрастната жена, която им дала пари да купят хранителни продукти. На другата сутрин 46-годишен мъж, син на една от жените, които се грижат за баба Данка при разчистване на снега в двора забелязал следи от обувки и предупредил майка си. Тя заедно с другата жена посетили 86-годишната и забелязали, че е отпусната и в недобро състояние, а при разговора тя споделила, че през нощта и е нанесен побой, но изразила съмнение, че може и да е сънувала. Двете жени проверили портмонетата, които бабата държала под възглавницата си и установили, че те са празни. След подадения сигнал до полицията разследващият полицай извършил оглед на място, а крииминалстите и полицейският инспектор започнали изясняването на алибитата на криминално проявени лица от селото. Така те стигнали до 27-годишния С.Г., който при разпита дал несмислени обяснения. Полицаите установили още, че мъжът познавал обстановката в къщата на бабата, тъй като тя го е викала да й цепи дърва. След като взел парите мъжът бил и в хранителния магазин на селото, където пазарувал с майка си хранителни продукти, а останалите 30 лв. от обира полицаите иззели. Мъжът е задържан за 24 часа и работата по случая продължава.
ШУМ.БГ
не, че оправдавам постъпката на провинилия се, но съм напълно съгласна с Вас, хората се озлобиха и спряха да разсъждават и истинските виновни за подобни "инциденти" са единствено и само управляващите, който са покарали кораба към сигурна гибел и ни обричат на самоизтребване, глад, мизерия и липса на всякакви изконни човешки права...
Коментари
1234
говедо
999
психар мизерен
fotinov
Gladen bil 4oveka oti6al da si kupi hrana.
Upravlqva6tite sa za boi 4e ni dokaraha do tam.
1111
До "fotinov": да дойде у вас и да набие майка ти ,а ние ще се оправдаем че властта е виновна!Съгласен си нали?
аз
този в гората да прегърне едно дърво с ръцете си вързан с белезници и да престои там докато чакалите го огльозгат
fotinov
Zli i jestoki sa stanali horata i ne samo toq deto nabil babata ami i tezi deto pi6at komentarite tuka.
Ako ima6e dobri hora 6tqha da mu pomognat da si nameri rabota, da mu dadat 1 lev za hlqb i nqma6e da se stigne do tova. Jiveem vav valcho ob6testvo.
dede
дано сега полицията да го "посаветва"
Изроди има навсякъде
еаеоуао
Е що да го съветва, утре да си търси работа полицая ли ?
do fotinov
не, че оправдавам постъпката на провинилия се, но съм напълно съгласна с Вас, хората се озлобиха и спряха да разсъждават и истинските виновни за подобни "инциденти" са единствено и само управляващите, който са покарали кораба към сигурна гибел и ни обричат на самоизтребване, глад, мизерия и липса на всякакви изконни човешки права...