Доживотен затвор наложи Шуменският окръжен съд (ШОС) на 41-годишния детеубиец Иванчо Димитров от Шумен. Съдът го призна за виновен в това, че на 8 октомври 2008 г. умишлено умъртвил, собствения си син, който бил роден само два часа преди да бъде отнет животът му.
Петчленният състав на ШОС произнесе най-тежкото наказание, въпреки искането на прокуратурата за лишаване от свобода за срок от 15 до 20 години.
Иванчо Димитров ще трябва да излежи присъдата си “при специален режим, в затворническо помещение от закрит тип”, постанови Темида. Решението може да бъде обжалвано в 15-дневен срок пред Варненския апелативен съд. “Присъдата е абсурдна и със сигурност ще обжалваме”, заяви пред журналисти адвокат Снежана Тошева. Прокурор Маргарита Георгиева отбеляза, че е доволна от решението на ШОС.
На 3 ноември 2008 г. част от трупа на бебето беше открито заровено в местността “Под манастира”, край Шумен. Половите му органи липсваха, защото според експертизата били отрязани с остър предмет. Разследващите установиха, че детето било разчленено с лопата през нощта на 7 срещу 8 октомври миналата година.
Иванчо Димитров страда от лека към средна степен на дебилност, но осъзнава действията си, смятат експерти.
ШУМ.БГ
Ne sam zainteresovan oba4e znam za slu4kata. Ne ti govorq za boq v Mamagaq. Po kasno sa6tata ve4er pred Lavaza Sa6o i priqtel4etata mu pak sa zapo4nali da biqt Nikolay i mom4eto se e za6titilo. A koi pruv e izvadil noj ne se znae.
Ne moje6 da sravnqva6 toq slu4ay s ubiystvoto na deteto s lopata. Savsem razli4ni ne6ta sa.
Адвокатите са, за да защитават интересите на клиентите си. Кой адвокат е по-добър е отделен въпрос и кой клиент е по-голям изверг е друг въпрос. Присъдата на въпросния Иванчо е повече от справедлива и искрено се надявам, обжалването да е без всякакъв успех. Браво, Темида!
Добре ,че е дебил та да си лежи на топло до живот. Ние ще го храним и поим докато умре.Защото няма смъртно наказание- докога ще търпим убийците да са живи макар и в затвора.
Коментари
besniq do komita
Ne sam zainteresovan oba4e znam za slu4kata. Ne ti govorq za boq v Mamagaq. Po kasno sa6tata ve4er pred Lavaza Sa6o i priqtel4etata mu pak sa zapo4nali da biqt Nikolay i mom4eto se e za6titilo. A koi pruv e izvadil noj ne se znae.
Ne moje6 da sravnqva6 toq slu4ay s ubiystvoto na deteto s lopata. Savsem razli4ni ne6ta sa.
Анонимен
комите, нали знаеш, че адвокат на убиеца на Николай е същия, дето защитава тоя от преди един месец-Хальо ли беше как...?
Анонимен
Кой бе, Петков ли?
Анонимен
Оставете кой на кой адвокат, що не пишете кой е съдията, осъдил Иванчо? Цани ли се за шеф на съда?
Анонимен
Да, Пламен Петков представлява и двамата убийци.
a.m.
Tosheva beshe advokat na brakorazvodnoto mi delo,palna lajkinia e..ne postapi pravilno,kak shte da e..
дъра-бъра
Адвокатите са, за да защитават интересите на клиентите си. Кой адвокат е по-добър е отделен въпрос и кой клиент е по-голям изверг е друг въпрос. Присъдата на въпросния Иванчо е повече от справедлива и искрено се надявам, обжалването да е без всякакъв успех. Браво, Темида!
umut
kak moje da pri4ini takova ne6to na sobstvenoto si dete.tozi napravo na elektri4eskiq stol samo tova 6te go spasi
гражданин
Добре ,че е дебил та да си лежи на топло до живот. Ние ще го храним и поим докато умре.Защото няма смъртно наказание- докога ще търпим убийците да са живи макар и в затвора.