Директорът на шуменското СОУ „Трайко Симеонов“ Маргарита Тодорова днес е подала оставка. Тя е изявила желание да продължи да работи в училището, но като помощник-директор, научи ШУМ.БГ.
От Регионалния инспекторат по образование (РИО) веднага обявиха мястото й за вакантно и спешно търсят временен директор. „Трябваше да уважим молбата й. Процедурата изисква да направим конкурс за ВРИД-директор, докато Министерството насрочи друг конкурс и назначи постоянен“, каза началникът на РИО-Шумен доц. Добромир Добрев. Той обясни, че Тодорова не е посочила мотиви в искането си за освобожваване от поста, но предположи, че тежкото състояние на училището и липсата на достатъчно ученици е повлияло на решението й. В момента в СОУ „Трайко Симеонов“ учат около 570 деца, докато преди 5 години те са били над 900. Пред ШУМ.БГ Маргарита Тодорова заяви, че напуска по „лични причини“ и не пожела да конкретизира.
Инспекторатът ще приема документи за ВРИД-директор до 19-ти януари.
ШУМ.БГ
Мило момче ,много си агресивен!Може би си прав за повечето неща,но когато човек работи някъде подписва преди това договор,със своя подпис майка ти се е съгласила да работи в СОУ "Трайко Симеонов".И стига с тази "критическа",защото всички това ни чака.
този които ми се прави на много умен, първо да мисли преди да пише. Извинявай много но изобщо не си в час. Да не говорим какви нови учители излизат от ШУ и с какви дипломи
В момента на работа са учителите от поколението на моята майка, които нямаше къде другаде да отидат да учат и станаха учители, без да имат познания за това.
Права си Чаровницата,но това е училище като всички останали. Да не би да има значение в кое училище си учител.Заслужават ли учителите от трайкото такова отношение
В никакъв случай,за мен след лекарската,учителската професия трябва да бъде най-високо заплатена в България.Но ти си много краен,щом майка ти още е на работа в училището и не е съкратена,значи директорката я е предпочела пред някои други или има синдикална защита,а такива обикновено са най-некадърни.Извинявам се,но този път и аз съм крайна като теб.
За да останеш в училище в днешно време зависи до каква степен те подкрепя инспектората, защото там са най-големите некъдърници и за да те назначат за учител е въпрос на връзки.
00
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Поредният шамар на Община Щумен за образованието!И Господ да стане директор, училището ще е от тези с особените статути! Жалко за добрите професионалисти в него!
00
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Коментари
Чаровницата
Мило момче ,много си агресивен!Може би си прав за повечето неща,но когато човек работи някъде подписва преди това договор,със своя подпис майка ти се е съгласила да работи в СОУ "Трайко Симеонов".И стига с тази "критическа",защото всички това ни чака.
Анонимен
този които ми се прави на много умен, първо да мисли преди да пише. Извинявай много но изобщо не си в час. Да не говорим какви нови учители излизат от ШУ и с какви дипломи
???
Към Анонимен
В момента на работа са учителите от поколението на моята майка, които нямаше къде другаде да отидат да учат и станаха учители, без да имат познания за това.
бивш ученик
Права си Чаровницата,но това е училище като всички останали. Да не би да има значение в кое училище си учител.Заслужават ли учителите от трайкото такова отношение
Чаровницата
В никакъв случай,за мен след лекарската,учителската професия трябва да бъде най-високо заплатена в България.Но ти си много краен,щом майка ти още е на работа в училището и не е съкратена,значи директорката я е предпочела пред някои други или има синдикална защита,а такива обикновено са най-некадърни.Извинявам се,но този път и аз съм крайна като теб.
???
За да останеш в училище в днешно време зависи до каква степен те подкрепя инспектората, защото там са най-големите некъдърници и за да те назначат за учител е въпрос на връзки.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
леля пенка
Поредният шамар на Община Щумен за образованието!И Господ да стане директор, училището ще е от тези с особените статути! Жалко за добрите професионалисти в него!
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата