Областната дирекция на МВР в Шумен назначи проверка на случай на убийство на бездомно куче, извършено с особена жестокост пред очите на множество свидетели, научи ШУМ.БГ.
На 9-ти май 24-годишният Николай Каменов се ядосал и подгонил кучето Бера, живееща пред блока му на ул. “Колю Фичето” в кв. “Тракия”. Първо запратил по него керамична саксия, след това го подгонил с метален прът и успял да го настигне на третия етаж в блока си. Там, според свидетели, блъскал животното и скачал върху тялото му, докато спряло да мърда. Аутопсията, извършена от ветеринарен лекар на Немския кастрационен център, показала, че кучето е с разкъсани черен дроб и далак, с множество кръвонасядания по цялото тяло.
Полицията е сигнализирана и е извършва проверка по случая. Николай Каменов отрекъл да е убивал кучето, като признал само, че го е ритнал веднъж.
За кучето Бера се грижили много хора от блока повече от 10 години. Според тях то било миролюбиво и, след като е кастрирано преди 6 години, дори не лаело по хора.
Сега действащият закон за садистично отношения към животно предвижда само глоба. В новия проектозакон подобни деяния са инкриминирани и се предвижда до 5 години затвор.
ШУМ.БГ
утре вечер - неделя в 20 .00 часа започва поголовно избиване на всички бездомни кучета в града. До сутринта 08 .00 часа улиците ще са осеяни с трупове на мъртви предсавители на животинския вид Canis =куче .
нека всички които подкрепят идеята да се присъединят към нас
00
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Коментари
Анонимен
Възмущава ме поведението на свидетелите, оставили са човека сам да свърши работата. Аз бих му помогнал.
t
az imam mnogo hubav pin4er nyakoya fenka ako ima moje da i godam da si poigrae kato se sabudi 18 satimetra stava ne hape ama mnogo se ligavi
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
малкия злобар
утре вечер - неделя в 20 .00 часа започва поголовно избиване на всички бездомни кучета в града. До сутринта 08 .00 часа улиците ще са осеяни с трупове на мъртви предсавители на животинския вид Canis =куче .
нека всички които подкрепят идеята да се присъединят към нас
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Анонимен
на оръжие братяя!! да защитим дробовете си и организма си от кучешките тении и бълхите.
всички да хванат калъча и да решим проблема . дойде нощта на дългите ножове.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
законост отвсякъде
защо статията не е озаглавена " ОБЩИНАТА ГЛОБЯВА ПЕНСИОНЕРИ ЗА НЕЗАКОННО ПРИЮТЯВАНЕ И ХРАНЕНЕ НА БЕЗДОМНО КУЧЕ" .
Това се нарича манипулиране на общественото мнение от страна на журналистите .
гошо
ако кучето беше толкова зверски убито - защо няма кръв?
според мен това е снимка направена на мъртвата вече Бера . Но снимката е направена приживе - хахаха