Боряна Калейн спечели сребърен медал от многобоя в индивидуаланата надпревара на европейското първенство по художествена гимнастика. Българската гимнастичка се представи много силно във Варна и събра общ сбор от 107.625 точки.

На отделните уреди Калейн записа следните резултати: 27.775 на обръч, 27.400 на топка, 24.500 на лента, както и 27.950 на бухалки. Именно изиграването с Бухалки изпрати Калейн на втората позиция.

Пред нея се класира единствено Арина Аверина от Русия - 109.100 (26,200 точки за обръч, 29,200 точки за топка, 28,400 точки за бухалки, 25,300 точки за лента).

Калейн взе сребро в многобоя и на Световната купа в София през март. Медалът обаче е първи за България на европейски първенства в многобоя от 1994 г. Тогава злато печели Мария Петрова.

Трета във Варна остана трикратната световна шампионка Дина Аверина (107.325 точки). Досегашната европейска шампионка Линой Ашрам от Израел завърши четвърта, а другата българка Катрин Тасева остана седма (24,800 точки за обръч, 25,900 точки за топка, 25,700 точки за бухалки, 22,450 точки за лента).

В неделя Тасева ще участва в четирите финалиа на отделните уреди, а Калейн на всички без лента.