Австрия записа първа победа на европейско първенство, след като надви Северна Македония с 3:1 на старта на битката в група С. След две равенства и четири загуби при предишните си участия през 2008 и 2016 г. австрийците най-после стигнаха до успех.

Двубоят беше исторически и за Северна Македония, която направи дебют на европейски финали.

Щефан Лайнер, Михаел Грегорич и Марко Арнаутович бяха точни за Австрия, а за северномакедонците се разписа капитанът Горан Пандев.

Почти през целия двубой Австрия игра малко по-добре, но все пак дебютантите на голямо първенство имаха своите шансове. Лайнер изведе австрийците в 18-ата минута, но 10 по-късно Пандев изравни.

След паузата смените на треньора Франко Фода дадоха резултат. В 78-ата минута Грегорич изпревари защитата на северномакедонците и вратаря, за да засече центриране на Давид Алаба, с което отново изведе Австрия напред.

В 89-ата минута Арнаутович получи хубаво подаване от Лаймер с пета, надбяга бранителите, излъга и вратаря, след което вкара в празната врата - 3:1.