Цветана Пиронкова се класира за четвъртфиналите на турнира в Нотингам. Българката постигна обрат за 2:6 6:3, 6:3 срещу румънката Моника Никулеску.

В следващия кръг тя ще се изправи срещу Ема Радукану от Великобритания. За Пиронкова това е първо участие в турнир на трева от четири години.

Българката допусна пробив в началото на мача, а след това не се възползва от добра възможност за връщането му. В края на първия сет Никулеску проби отново и спечели с 6:2.

Румънката беше във водеща роля и във втория сет, като два пъти повеждаше с пробив преднина. След втория от тях Пиронкова изоставаше с 2:3, но тогава направи силна серия и с четири поредни гейма изравни резултата в мача.

Българката проби и в началото на третия сет, но съперничката ѝ веднага изравни. Пиронкова игра добре във втората част от сета и съумя да стигне до нови два пробива, а с това и до победата. Успехът дойде след маратонски гейм, в който Никулеску спаси три мачбола. В крайна сметка след 2.12 часа игра българката спечели мача.