Българският национален отбор по волейбол загуби с 0:3 (17:25, 22:25, 17:25) срещу Русия в Лигата на нациите. За водения от Силвано Пранди отбор това беше десето поражение в 12 мача дотук.

България остава на 14-ото място от 16 отбора в надпреварата, провеждаща се в Италия. Руснаците, които са устремени към място във финалите, излязоха трети. До края на същинския етап в турнира остават три кръга.

В отсъствието на контузения капитан Цветан Соколов младият български отбор не успя да се противопостави на съперника си. Почти през целия мач "сборная" държеше инициативата и имаше предимство в резултата.

Донякъде оспорван беше единствено вторият гейм. В края му България се доближи на точка от съперника при начален удар на Денис Карягин за 22:23, но руснаците спечелиха.

За националния отбор това беше четвърта поредна загуба без спечелен гейм в официалните мачове с Русия.

Най-резултатен в българския състав стана Аспарух Аспарухов с десет точки, а девет добави Мартин Атанасов. За русия с 14 точки завърши Дмитри Волков, а Виктор Полетаев записа 13.