Йоана Вълканова, която е едва на 13 години спечели 100-километровата Обиколка на Витоша при колоездачите като успя да сътвори сеназция. Състезателката на "Олимпи" се справи с много по-опитни конкуренти по трудното трасе, за да се нареди за втори преден път сред медалистите при дамите.

Преди година Вълканова завърши втора.

Надпреварата се проведе при много тежки условия, което не позволи рекордите да бъдат подобрени. Вълканова завърши за 6:37.17 часа, като изпревари с 28 минути Ася Борисова, а трета се нареди Лили Ангелова (+29.44 минути).

При мъжете спечели Владислав Гюров с резултат от 4:51.53 часа, далеч от рекорда, който е под 4 часа. На 8 минути зад него финишира Петър Матов, а трети остана Калин Русев (+13.19 мин).

Победителката при дамите от последните две години Христина Козарева стана първата шампионка в категорията на електрическите велосипеди. Тя е и първата, която печели "Витоша 100" във всяка възможна категория - бягане, дуатлон (бягане + велосипед), стандартен велосипед, както и електрически.

"Витоша 100" се провежда за 38-а години, като в него се включват над 2700 участници.

Тази нощ в 23.59 часа стартират и бегачите.