Националният отбор по волейбол допусна четвъртата си поредна загуба и общо 11-а от 13 мача в Лигата на нациите. Младият български състав отстъпи с 0:3 (23:25, 18:25, 14:25) срещу Япония.

Азиатците, чиято страна след около месец ще е домакин на олимпийските игри, имаха превъзходство през целия мач и заслужено спечелиха.

В първия гейм те водеха убедително с 23:17, но след силна серия България направи пет поредни точки и се доближи до обрат. Японците все пак изпълниха целта си и взеха гейма.

В следващите две части българите бяха далеч от съперника и не успяха да се противопоставят.

България остава в дъното само с две победи, с колкото е и Нидерландия. Последното място заема Австралия с един успех.

До края на същинската част от турнира в Римини остават два кръга, като във вторник националите ще играят със САЩ.