Англия постигна победа за историята срещу Германия и се класира за четвъртфиналите на Евро 2020. Воденият от Гарет Саутгейт отбор се наложи с 2:0 на "Уембли".

Головете за успеха вкараха Рахим Стърлинг и Хари Кейн.

За пръв път в историята на европейските първенства Англия печели мач от преките елиминации в редовното време. Това е първата победа за отбора срещу бундестима на голямо първенство от 1966 г.

Мачът започна с по-добра игра на германците. Постепенно англичаните успяха да уравновесят силите. В края на първото полувреме Кейн можеше да вкара, но си поведе лошо топката и Матс Хумелс изби.

Домакините получиха повод за радост в 75-ата минута, когато Стърлинг засече подаване от ляво. Германците имаха възможност за бърз отговор, но Томас Мюлер изпусна чисто положение, като стреля покрай дясната греда.

В 86-ата Кейн удвои преднината на Англия и подпечата успеха на отбора, след като засече с глава.

В следващия кръг воденият от Саутгейт състав ще играе с победителя от мача между Швеция и Украйна.