Водачката в ранглистата при жените Ашли Барти си създаде проблеми, но триумфира с титлата на "Уимбълдън". Във финала 25-годишната австралийка победи с 6:3, 6:7 (4), 6:3 Каролина Плишкова от Чехия.

Това е втора титла за Барти в турнирите от Големия шлем. Тя направи големия пробив с успеха на "Ролан Гарос" през 2019 г.

Барти започна устремено и спечели първите 14 точки в мача. Впоследствие Плишкова изравни играта, но съперничката й затвори бързо първия сет след 6:3.

Барти имаше възможност да стигне до победата в два сета, но се пропука при 6:5. Тя загуби подаването си, а в тайбрека импулсът беше на страната на Плишкова.

Ранен пробив в третата част даде предимство на Барти. Картината от предния сет можеше да се повтори, но австралийката устоя на напрежението в последния гейм, в който сервираше. Барти беше притисната, но отрази точка за пробив по пътя към победата.

В неделя предстои финалът при мъжете. Един срещу друг ще се изправят Новак Джокович и Матео Беретини.