Шампионът "Лудогорец" взе втора поредна победа от началото на сезона, надигравайки "ЦСКА 1948" с 3:0. Направените 10 промени от треньора Валдас Дамбраускас не се оказаха проблем за състава, който постигна целта си.

Бернард Текпетей в добавеното време на първата част, Дорин Ротариу в 65-ата и Елвис Ману в 73-ата минута вкараха за шампионите. Съперникът от София претърпя тежки удари, след като през първата част трябваше да прави две принудителни промени заради контузии, едната от които на вратаря Даниел Наумов.

Успехът изкачи "Лудогорец" начело в таблицата с шест точки пред "Ботев" (Враца) и "Славия", които имат по 4. "ЦСКА 1948" е последен без нито една точка с голова разлика 2:7.

След три дни "Лудогорец" гостува на "Олимпиакос" в мач от третия предварителен кръг в Шампионската лига.